Уряд Російської Федерації ввів економічні санкції проти 43 народних депутатів України, в тому числі п’ятого Президента Петра Порошенка.

Про це повідомляє офіційний портал правової інформації РФ.

Відповідні економічні санкції встановлює постанову уряду Російської Федерації від 31 серпня, оприлюднена ввечері 4 серпня.

До списку санкцій зокрема потрапили Петро Порошенко, Ахтем Чийгоз, Святослав Вакарчук, Кіра Рудик, Сергій Рахманін, Валентин Наливайченко, Сергій Тарута

Депутат ВР від фракції «Голос» Володимир Цабаль підрахував в Фейсбуці, що в цілому санкції стосуються 43 народних депутатів 9-го скликання. Найбільше в списку представників «Голосу» – 17. Крім того, в ньому 11 народних обранців з «Батьківщини» і 9 – з «Європейської солідарності».

«Це – визнання нашої принципової, безкомпромісної позиції в боротьбі за звільнення окупованих територій. А цей конкретний список виглядає результатом голосування в липні за зміни до Закону про вибори, де завдяки “Голосу» і колегам з інших фракцій … вдалося домогтися, щоб в цьому законі було прописано, що вибори на окупованих територіях можуть відбутися «тільки по стандартам ООН », – написав Цабаль, додавши, що це дуже не сподобалося нашим північним сусідам.

“Страна” в своєму телеграм-канал зазначає, що такі дії з боку уряду Росії підуть на користь в першу чергу Петру Порошенко.

Введення Росією санкцій проти Порошенка, безумовно, буде використано екс-президентом для потреб своєї передвиборної кампанії, яка як раз зараз стартує.

Найближчим часом це стане топ-темою для коментарів соратників Порошенко.

Воістину царський подарунок.

В якості спеціальних економічних заходів, що застосовуються по відношенню до фізичних осіб за переліком, а також щодо контрольованих зазначеними фізичними і юридичними особами організацій, визначені блокування (заморожування) безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території Росії і заборона на перерахування коштів (висновок капіталу) за межі території Російської Федерації.