Під час другого туру місцевих виборів у Рівному поліцейські запобігли підкупу виборців на користь одного з кандидатів на посаду міського голови.
Про це повідомив відділ комунікації ГУ Нацполіції в Рівненській області. Станом на 14:00 22 листопада до поліції надійшло 14 повідомлень, пов’язаних із порушенням виборчого законодавства.
Співробітники поліції встановили особу співорганізаторки, яка пропонувала виборцям певну суму грошей за умови проголосувати за конкретного кандидата.
Щоб отримати винагороду, виборець мав сфотографувати бюлетень із “правильним” голосуванням.
За цим фактом відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборця).
Також поліцейські встановили особу й організатора незаконної схеми.
Крім того, правоохоронці зафіксували сім фактів фотозйомки бюлетенів: шість безпосередньо в обласному центрі і ще один – на виборчій дільниці в Квасилові, який, за результатами перевірки, не знайшов свого підтвердження.
Причетних до протиправних дій осіб запросили до Рівненського відділу поліції для надання пояснень.
За іншими фактами можливих порушень виборчого законодавства, повідомлення про які надійшли на спецлінію 102, поліцейські проводять перевірку.
Також журналіст інформаційного порталу “Стоп корупції” дізнався кодове слово, за яким після наданого фотозвіту за голос на користь кандидата в мери Дніпра Загіда Краснова можна було отримати грошову винагороду.
Про це йдеться в сюжеті порталу, розміщеному на сторінці у Facebook. Судячи з аудіозапису, він мав сказати: “Зима, голосуйте за Загіда Краснова”.
“Журналісти зателефонували в так званий кол-центр, який пропонує підробіток на виборах у Дніпрі. Тільки послухайте. Ми шоковані”, – йдеться в повідомленні.
Судячи з відеозапису, журналіст розмовляв із Марією, яка представляла групу “Підробіток Дніпро”. Вона спершу уточнила, чи піде чоловік на голосування. Після його ствердної відповіді назвала кодове слово “Зима, голосуйте за Загіда Краснова”. Його треба було назвати адміністратору в месенджері Viber, з яким спілкувалися раніше, і скинути фотозвіт голосування.