Росіяни готуються до оборони Херсона, проте це не зупинить наступ ЗСУ на правому березі Дніпра.

Аналітик Defense Express Сергій Згурець вважає, що, попри активну ротацію військ росіян в Херсоні, тактика та стратегія дій Збройних сил України щодо деокупації Херсонщини залишиться незмінною.

“Ми поєднуємо комбінацію далекобійних засобів ураження та тиск по всій лінії зіткнення. Проте на цій ділянці фронту дійсно зберігається велике російське угруповання військ. Основу їх частину складають десантні війська, які вважаються найбільш боєздатними”, – пояснив Згурець в етері телеканалу “Еспресо”.

Аналітик додав, що росіяни активно проводять ротацію військ в Херсоні.

“За різними оцінками на Херсонщині та в Херсоні перебуває від 10 до 15 тис. особового складу російських військ. Росіяни проводять ротацію цих підрозділів під виглядом евакуації цивільного населення з Правобережжя. Я думаю, що тактика дій ЗСУ не зміниться. Питання в тому, що звільнення Херсона може зайняти більше часу”, – додав він.

Військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко вважає, що росіяни вдають, що залишають правобережжя Херсонщини, саме місто. Насправді вони хочуть спровокувати ЗСУ на невдалий наступ, використати фактично наш досвід, коли ми заявляли про контратаку на Півдні, а самі деокупували Харківщину.

Раніше повідомлялось про те, що окупанти можуть здійснити теракти під час відступу.

Романенко зазначив, що заходи, про які заявляють окупанти останнім часом або намагаються здійснити більше пропагандистського характеру. Мовиться про використання тактичної ядерної зброї, “брудної бомби”, підриву Каховської ГЕС. Так росіяни намагаються відвернути увагу ЗСУ, нашого політичного керівництва й союзників від того, що насправді відбувається у загарбників на Півдні.

Путін за всіма цими ширмами намагається зупинити ситуацію на фронті, яка погіршується щодо позиції угруповання армії Росії. Уявляючи цю чергову поразку хоча б оперативного рівня, він розуміє, що вона може перерости в стратегічну. Вона знесе його політично з усіма наслідками,
– розповів військовий експерт 24 каналу.

Він продовжив, що за допомогою так званої евакуації цивільних з Херсону, а також нібито виведення своїх військ росіяни хотіли використати наш досвід. Ми інформаційно повідомляли й поширювали тему наступу на Півдні, а самі деокупували Харківщину. Так вони втратили стратегічну ініціативу, тепер намагаються її відновити шляхом обману.

“Нехай ЗСУ наступають, ми тут передислокуємось. Насправді з військової точки зору вони підсилюють цей потенціал. Туди кидають мобілізованих, якими б вони не були, і намагаються бодай якось логістично забезпечувати правобережжя”, – наголосив генерал-лейтенант.

За його словами, росіянам не вдалось вплинути ні на військове, ні на політичне керівництво України. Крім того, вони досягли ще більшої ізоляції через свої вкиди. Тому досягнення в росіян, якщо і є, то незначні.

Часткова мобілізація, яку проводять у Росії за указом Путіна, йде не зовсім за планом.

Саме мобілізовані стали тим самим гарматним м’ясом, яке відправляють уперед на фронті, не забезпечивши ні спорядженням, ні нормальною зброєю – про іржаві автомати знають уже, мабуть, усі.

Опинившись на території України, причому в найгарячіших точках, де йдуть кровопролитні бої, такі солдати стають легкою мішенню.

Понад три тисячі військовослужбовців армії Росії, примусово мобілізованих як на території РФ, так і на окупованій частині Донбасу, звернулися на гарячу лінію проєкту “Хочу жити”. Зіткнувшись із страшними реаліями війни, вони вирішили добровільно здатися в полон в Україні. Для більшості новоспечених окупантів це виявилося єдиним способом не тільки не перетворитися на вбивць, а й зберегти своє життя.