В Україні 11 листопада противники земельної реформи вийшли на акції протесту і перекрили дороги в 13 областях. Про це йдеться в повідомленні Всеукраїнської аграрної ради у Facebook.

Повідомляється, що противники земельної реформи перекрили головні автомагістралі України в 17 точках. Зокрема, акції проходять в 13 областях – Вінницькій, Черкаській, Чернігівській, Тернопільській, Кіровоградській, Миколаївській, Хмельницькій, Житомирській, Одеській, Полтавській, Волинській, Рівненській та Львівській.

У Львівській області перекрили трасу Н17 в районі села Малі Підліски Жовківського району. У Полтавській – трасу М03 в районі села Чутове, Рівненській – трасу М06 в районі села Дядьковичі Рівненського району.

В Черкаській області перекрита траса М05 поблизу Жашкова, у Хмельницькій – траса Е50 біля села Прибузьке Хмельницького району, у Тернопільській – дорога біля села Романове Збаразького району. Крім того, у Вінницькій області аграрії протестують відразу в трьох районах – Вінницькому, Тульчинському та Козятинському.

В свою чергу, партія “Батьківщина” вимагає від президента та уряду зняти з розгляду законопроєкт №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” та продовжити на рік відповідний мораторій.

Про це Юлія Тимошенко заявила на засіданні погоджувальної ради голів фракцій, комітетів і груп ВРУ.

“Якщо хоча б в першому читанні буде проголосовано цей законопроєкт, це означатиме, що з молотка на розпродаж піде 72% території України. В одні руки можна буде віддати 210 тис га землі, в тому числі, за участю іноземців. Іншими словами, кілька міжнародних корпорацій зможуть володіти Україною. Мова йде не лише про сільськогосподарські землі, а про втрату незалежності, суверенності держави. Мова йде про руйнування національної безпеки”, – наголосила лідер фракції.

“Батьківщина” вимагає усі суттєві питання життя країни вирішувати лише референдумом. Ми вимагаємо у президента, якщо хтось хоче розпродавати територію України, провести всеукраїнське голосування і запитати дозволу в людей. Також необхідно створити Державний фонд, який зможе викуповувати в усіх охочих їхні приватні паї за ринковими цінами, та Всеукраїнську координаційну раду для опрацювання стратегії розвитку фермерства, малого і середнього сільгоспвиробництва”, – зазначила політик.

Водночас у своєму відеозверненні Зеленський заявив, що питання щодо продажу української землі іноземцям буде вирішуватись на всенародному референдумі.

Зеленський зазначив, що між першим і другим читанням в законопроект про ринок землі сільськогосподарського призначення буде внесено правки. Після цього право на продаж і купівлю землі матимуть тільки українські громадяни і українські компанії.

“Іноземці та компанії, що мають іноземців серед засновників, отримають право купувати землю лише в разі, якщо на це буде дано згоду народу на всеукраїнському референдумі”, – сказав він.

Також Зеленський наголосив, що українці насправді не є повноцінними власниками своєї землі.