гонтарева

Міністерство внутрішніх справ розпочало кримінальне провадження проти голови Нацбанку Валерії Гонтаревої та колишньої директорки Гендепартаменту банківського нагляду НБУ Алли Шульги.

Про це йдеться у відповіді міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на депутатське звернення Віталія Купрія (МДО "Депконтроль"), яке є в розпорядженні Gazeta.ua, передає Корупція.Інфо.

У відповіді сказано, що провадження за ст. 361 (зловживання владою або службовим становищем) КК України розпочало Печерське райуправління ГУМВС України у м. Києві за результатами перевірки міністерством діяльності голови НБУ та її екс-підлеглої.

За інформацією депутата, Шульга за неповний рік свого перебування на посаді директорки Гендепартаменту значно збільшила свої статки. Зокрема, вона розмістила кошти на двох депозитних рахунках українських банків – 450 тис. долларів та 250 тис. долларів. Законність їхнього отримання не підтверджена.

Водночас Гонтарева, як стверджує Купрій, надіслала лист до Держслужби фінансового моніторингу із проханням не перевіряти, з яких джерел Шульга отримала ці кошти. Таким чином вона покриває свою колишню підлеглу.

641647_1_w_590