Заступник глави Офісу президента заявив, що зараз комісії ТЕБ та НС збираються в областях лише для того, щоб прискорити підписання договорів на постачання газу. Окрім того, він наголосив на тому, що газу у сховищах достатньо. Про це він написав у фейсбуці 12 жовтня.
«Сьогодні лунає багато маніпуляцій у пресі та з вуст опозиційних політиків щодо тарифів на опалення. Також деякі «експерти» та ЗМІ розганяють паніку через проведення засідань обласних комісій ТЕБ та НС щодо оголошення надзвичайних ситуацій з постачанням газу в регіонах», – наголосив він.
Після чого, розклав по пунктах, відповівши на всі запитання, чітко та лаконічно:
1. Комісії ТЕБ та НС зараз збираються в областях ЛИШЕ для подолання технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на постачання газу.
2. Газу у сховищах ЦІЛКОМ ДОСТАТНЬО для потреб населення та соціальної сфери. Жодних проблем із цим немає.
3. До 15.10.2021 НАК «Нафтогаз України» готовий підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери (школи, садочки, лікарні).
4. Ціна на газ для потреб населення – 7,42 грн. За такою ціною «Нафтогаз» продає паливо роздрібним постачальникам та теплогенерувальним компаніям для задоволення потреб населення.
5. Ціна на газ для потреб соціальної сфери (школи, лікарні тощо) – 16,8 грн. Це вже повна ціна, з ПДВ та тарифом на транспортування.
«Досить розганяти паніку. Ціна на газ на ринку дійсно зашкалює, але держава всіма способами допомагає місцевому самоврядуванню подолати цю кризу. Серед іншого, за допомогою спецціни», – у завершенні сказав Тимошенко.
Нагадаємо, з чого все почалося. 12 жовтня на Львівщині оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність газу в бюджетних установах. Все через те, що заклади не уклали договорів на його постачання. Окрім того, оголосили надзвичайну ситуацію у Закарпатській, Одеській, Хмельницькій областях та в Івано-Франківську. 11 жовтня аналогічне рішення ухвалила Одеська обласна комісія з ТЕБ та НС.
Після слів Тимошенко, політолог Володимир Фесенко також прокоментував ситуацію, зазначивши, що проблема дійсно не в нестачі газу, а в ціні.
«Іде жорстка тактична боротьба навколо ціни на газ для бюджетних установ. Меморандум між НАК «Нафтогаз України», центральною та місцевою владою про врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води у прийдешньому опалювальному сезоні було підписано. Але це загальна рамка. А про конкретну ціну ще треба домовитись. І тут почалися тактичні ігри. З’ясувалося, що значна частина бюджетних установ та організацій комунальної сфери в деяких регіонах ще не уклали договорів на постачання газу в нових умовах. А для зниженої ціни потрібна спеціальна процедура. НАК «Нафтогаз України» теж не дуже поспішав, чекав коли до нього почнуть звертатись. Це мені дуже нагадує сюжет з теорії ігор, який називається «дохле курча». Два автомобілісти женуть назустріч один одному. Програє той, хто перший злякається. Так і в нинішній ситуації з газом. Місцева влада тисне і на центральну владу і на НАК «Нафтогаз України», зокрема і заявами про «надзвичайний стан», щоб отримати газ за меншою ціною», – наголосив Фесенко, але закликав всіх заспокоїтися і не панікувати, розганяючи у ЗМІ.
Варто зазначити, що найбільше спекулює на цій темі Юлія Тимошенко, яка завжди маніпулювала своїм електоратом через тарифи. Наприклад, на днях вона заявила, що Меморандум, запропонований українським урядом місцевим громадам, не вирішує проблеми подорожчання в Україні, і сотні населених пунктів у всій країні вже зараз опинилися перед небезпекою залишитися в морози без опалення