Вчора в Києві пройшов довгоочікуваний саміт Кримської платформи. Зеленський запропонував Заходу формат роботи по деокупації Криму.
З 2014 року його не існувало. Парадигма Донбасу не підходить для Криму, в ЄС і США раніше вказували Порошенко на те, що немає майданчика для координації. Але п’ятий ігнорував Крим в принципі і перекладав все на Донбас. Там, де можна було заробляти з Росією на контрабанді, повідомляє телеграм канал “Тайны депутата”.
Україна на базі Кримської платформи формує цю площадку, яка повинна також зрушити з місця переговорний процес з РФ по деокупацію. Порушення норм міжнародного права, мілітаризація півострова, порушення прав корінних народів і екологічні проблеми через дії РФ. Все це буде далі висуватися. Росію будуть закидати позовами, а західних партнерів України консолідувати. Все тільки починається.
Не зважаючи на аморфність 5-го президента в питанні Криму за час його президентства, це не зупинило його заявити про те, що Кримська платформа «Кримська платформа» почала працювати ще при ньому. Про це він заявив під час виступу у Верховній раді.
“Як українську армію, з першого дня протистояння російському агресору ми щоденно творили і множили міжнародну коаліцію єдності і солідарності з Україною. І дуже важливо, щоб ми розуміли – про Крим і за Крим ми боролися з початку окупації, з лютого-березня 2014-го року, і до “Кримської платформи” міжнародна коаліція була створена і зараз потребує свого додаткового розвитку на її базі”, – заявив під час виступу Петро Олексійович.
Телеграм-канал Klymenko Time пише, що це звучить як анекдот про «при Порошенко винайшли колесо», але ні, він дійсно це сказав.
Також вказується на те, що саме завдяки Порошенку про окупацію Криму забули на Заході. Порошенко не зміг за 5 років запросити в Україну лідерів країн і створити платформу, де вони почали б предметно вирішувати питання.
Відзначимо, що у саміті “Кримська платформа” взяли участь 46 країн-союзників України. Декларацію, ухвалену на саміті “Кримська платформа” тепер будуть опрацьовувати по пунктах.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час саміту.
“Ми беремо декларацію і по кожному пункту починаємо робити такий маленький план дій: що ми з цим робимо, як ми розвиваємо конкретні пункти декларації і координацію з іншими державами та міжнародними організаціями”, — розповів Кулеба.
Зазначимо, що у саміті “Кримська платформа” взяли участь 46 країн-союзників України.
“Безумовно, будемо займатись популяризацією декларації, тому що це дійсно історичний момент.
Вона у багатьох аспектах сильніша за будь-який інший документ, ухвалений щодо Криму до цього”, — зазначив міністр.
У свою чергу політолог Володимир Фесенко вказує на те, що за політичним значенням (з точки зору наших національних інтересів), а також за масштабом і за рівнем представництва (46 країн та міжнародних організацій, всі країни “Великої сімки”, всі країни ЄС і НАТО) це найважливіший міжнародний захід, який проходив в Україні за всі 30 років незалежності нашої країни. Це великий успіх української дипломатії й президента Зеленського.