31 серпня у Вашингтоні українська делегація на чолі з президентом України Володимиром Зеленським проведе низку зустрічей у Міністерстві енергетики, Пентагоні, Державному департаменті США, Світовому банку і NASA.

Про це повідомив на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук прессекретар президента України Сергій Никифоров.

“У Вашингтоні ранок. Сьогодні у президента України та української делегації заплановані зустрічі та підписання стратегічних документів у міністерстві енергетики, Пентагоні, Державному департаменті США, Світовому банку та навіть NASA. Також Володимир Зеленський візьме участь у вшанування пам’яті жертв Голодомору, презентує план трансформації України та спільно з першою леді представить український аудіогід у садибі-музеї Джорджа Вашингтона”, – зазначив він.

Раніше, Никифоров вже ділився подробицями, щодо візиту президента.

“У нас буде зустріч в Міністерстві енергетики, буде заява про стратегічне партнерство, буде зустріч з паном Тоні Блінкеном. Ключовий пункт сьогоднішньої програми – велика оборонна угода з Пентагоном, департаментом оборони, з Ллойдом Остіном, міністром оборони США. Про деталі ми зможемо повідомити коли підпишемо, зараз плюс-мінус деталі в секреті. Далі буде Світовий банк, буде також багато, скажімо так, церемоніальних заходів, це і вшанування пам’яті жертв Голодомору, презентація аудіогіда в садибі Джорджа Вашингтона. буде навіть НАСА, підписання угоди про співпрацю між державним космічним агентством і НАСА. Поки що без деталей”, – повідомив Сергій Никифоров.

Прессекретар Зеленського зазначив, що зустріч з президентом США Джо Байденом запланована на 1 вересня в Білому домі.

“Буде зустріч в розширеному форматі та віч-на-віч. Питання порядку денного – ті самі, що і в світовому порядку денному, це і Афганістан, безпека, “Північний потік”, оборонне співробітництво, російська агресія, ситуація в Європі, кібербезпека”, – перерахував він.

Про зустріч президентів України і США говорять у всьому світі. Навіть Росія не може залишитись осторонь. Їх, як завжди, цікавить все, що пов’язане з Україною.

Влада Російської Федерації уважно стежить за візитом президента України Володимира Зеленського до США. І не бачать в цьому візиті ризиків для відносин Москви і Вашингтона.

Про це на брифінгу сказав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

“Ми не вважаємо в праві втручатися у відносини двох суверенних держав: США і України. Не збираємося це робити. Ми дуже уважно відстежуємо результати цієї поїздки з тієї точки зору, що США можуть використати свій вплив на пана Зеленського з тим, щоб спонукати його все-таки піти шляхом реалізації мінських угод, а також домовленостей, які були досягнуті в Парижі”, – зазначив він. Як завжди, змістовна і чесна заява з Кремля. І дійсно, у справи суверенних держав втручаються лише солдати РФ.

Пєсков також зазначив, що в Кремлі не вважають, що поїздка Зеленського до США несе ризики для відносин Москви і Вашингтона. А це вже мабуть тому, що ніяких відносин і немає.

Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що за підсумками його візиту до США сторони повинні укласти угоду у сфері енергетики, пов’язану з майбутнім запуском російського газопроводу “Північний потік-2”.