Хіба когось ще можна здивувати заявами Юлії Тимошенко стосовно газу та тарифів? Здається, ні. Леді Ю продовжує спекулювати на цій темі, щоб додавати собі, як завжди, політичного рейтингу, як і завжди розкидаючись популізмом.

От і зараз вона заявляє, що в Україні начебто розгортається повномасштабна енергетична криза, і щоб мінімізувати її наслідки на країну, необхідно впровадити надзвичайний стан в енергетиці та ухвалити національну програму дій.

Як заявила голова партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко під час свого виступу з трибуни Верховної Ради, також команда політсили вимагає провести нараду з прем’єр-міністром і негайно переглянути проект бюджету.

За її словами, енергетична криза в Україні поглиблюється не тільки через некомпетентність влади, а й через корупційні махінації з перепродажем українського газу.

“Ми знаємо, що собівартість українського газу становить 1 грн, людям його продають по 7, бюджетній сфері – по 13. Посередники заполонили цю систему і корупція сьогодні досягла апогею в перепродажі українського природного газу. Для промисловості ціна доходить до 50 грн за кубометр, тому буквально через місяць ми отримаємо ціни на продукти харчування і предмети першої необхідності, які будуть недоступні для людей. Інфляція досягне найвищих рівнів”, – застерегла Тимошенко.

Вона також попередила про відсутність на складах вугілля, а в сховищах природного газу, достатнього для проходження опалювального періоду.

“Наразі владі треба не байки розповідати з трибуни, а негайно рухатися за законом про ринок газу, впроваджувати надзвичайний стан в енергетиці та ухвалювати національну програму дій. Не підвищувати податки, а знімати ціну на енергоносії до скасування ПДВ. Потрібні прямі підтримки й дотації бізнесу ключових стратегічних галузей. Ми вимагаємо негайної наради з прем’єр-міністром, перегляду проекту бюджету і впровадження невідкладних заходів на базі національного плану дій, щоб врятувати країну в цей період”, – закликала Тимошенко.

У це же час Україна цьогоріч спокійно входить в опалювальний сезон, керуючись Меморандумом про непідвищення рівня тарифів, який ініціював Президент Володимир Зеленський. Про це заявив заступник керівника Офісу Глави держави Кирило Тимошенко під час робочої поїздки на Полтавщину.

«Декілька тижнів тому був підписаний Меморандум між Кабінетом Міністрів, Офісом Президента, місцевою владою і «Нафтогазом України» щодо непідвищення тарифів у всіх регіонах України на опалення саме порівняно з минулим роком. Знаю, що вчора відбулася сесія Полтавської обласної ради, на якій ухвалено рішення, що цього сезону діятимуть такі ж тарифи на тепло й гарячу воду для населення, що й рік тому. Тобто для людей не підвищиться вартість опалення», – сказав Кирило Тимошенко під час спілкування з представниками ЗМІ в Полтаві.

Він зауважив, що у тих медзакладах та інших соціальних об’єктах, які він відвідав сьогодні в місті, уже є опалення, а плановий початок опалювального сезону в обласному центрі – з 23 жовтня.

Заступник керівника Офісу Президента наголосив, що задля збереження стабільних тарифів держава надала спеціальну ціну на газ для потреб населення та соціальної сфери.

«Нагадаю, що для населення це 7,42 гривні за кубічний метр, а для соціальної сфери – близько 16 гривень за кубічний метр. Саме завдяки цьому ми зможемо спокійно пройти цей опалювальний сезон, незважаючи на ціну на газ на світових ринках», – сказав Кирило Тимошенко.

За його словами, дуже важливо, що місцеве самоврядування разом з центральною владою, з Президентом України дбають про населення, щоб українці не відчули значного підвищення тарифів.

«Газу цілком достатньо – жодних проблем не буде. Зараз іде підписання контрактів з кожним підприємством, що безпосередньо отримує газ. Думаю, що за найближчий тиждень ми це доробимо, і не буде жодних питань», – запевнив заступник керівника Офісу Глави держави.

Крім того, вчора на РНБО уряду було доручено у триденний строк вжити заходів щодо встановлення механізму безперебійного постачання газу побутовим споживачам до завершення опалювального сезону. Йдеться, зокрема, про бюджетні та релігійні організації, підприємства теплопостачання, комунальні неприбуткові підприємства.

У свою чергу українці в коментарях зазначають про те, що після таких рішень президента, а також підписання тарифного меморандуму із місцевою владою – доля Юлії Тимошенко в тарифному питанні вирішена і їй варто змінити вектор свого піару.