Збройні сили України провели успішні контратаки у Сєвєродонецьку та зуміли зупинити просування російських сил.

Про це йдеться у щоденному звіті британської розвідки.

“За останні 24 години українські сили зробили контратаки в місті Сєвєродонецьк на сході України, що, ймовірно, звело нанівець оперативний імпульс російських сил, раніше набраний за рахунок концентрації бойових підрозділів та вогневої потужності”, – йдеться у звіті.

За даними розвідки, російські сили, задіяні в цьому районі, включають особовий склад, мобілізований із резерву сепаратистських сил, які очолюють Росія, самопроголошеної Луганської народної республіки.

Ці війська погано оснащені і навчені, і не вистачає важкої техніки проти регулярними російськими частинами.

“Використання проксі-піхоти для операцій із зачистки міст – це російська тактика, яка раніше застосовувалася в Сирії, де Росія задіяла 5-й корпус сирійської армії для нападу на міські райони. Такий підхід, ймовірно, вказує на бажання обмежити втрати, завдані регулярними російськими силами “, – зазначається у зведенні.

Водночас британська розвідка вважає, що політична мета Росії полягає саме в окупації всієї території Донецької та Луганської областей, але для цього потрібно, крім Сєверодонецька, захопити Краматорськ і трасу Дніпро – Донецьк.

Крім того, кадирівці також зазнають втрат у Сєвєродонецьку, українські військові відтісняють загарбників. Про це в ефірі телемарафону UAразом сказав керівник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

«Важка ситуація залишається в області в цілому, а Сєвєродонецьк – це зараз концентрація бойових дій, тому що російська армія кидає всі сили, всі резерви свої саме на цей напрямок. Їм попередньо вдалося все ж таки захопити більшу частину міста, але зараз наші військові їх посунули, і вони, дійсно, отримують величезні втрати», – сказав очільник області.

Він зазначив, що зазвичай кадирівці не воюють на передньому плані, а тут вони, можливо, повірили у свою брехню, що місто вже їхнє, тому зайшли в місто, і там вже навіть кадирівці мають певні втрати.

За словами Гайдая, росіяни підривають мости, «щоб ми не могли надавати підкріплення нашим хлопцям, які боронять Луганську область».

«Дійсно, вони побоюються, що успіх наших захисників буде розвиватися. А це можна зробити якраз, коли своєчасно давати БК (боєкомплект), зброю, підкріплення, резерви в плані людей. Це перше, чого вони бояться», – підкреслив керівник ОВА.

Він знову нагадав, що Луганщина зараз – це форпост, який стримує натиск ворога.