Сидячий на короткому повідку в РФ екс-президент утікач Янукович несподівано гавкнув на честь 8-ї річниці революції Гідності. Мабуть в Кремлі дали команду і він відпрацьовує.

Звернення Януковича опублікував у Facebook його прессекретар Юрій Карасір.

Янукович російською мовою пише, мовляв, вісім років “Україна припинила своє існування, бо стала країною, що воює”, а “влада Майдану досі не принесла обіцяний мир”. Він також називає Україну “найбільш бідною та нестабільною країною на континенті”. Мовляв, “промисловий потенціал України практично зруйнований, енергетична безпека перебуває в критичному стані, а дефіцит бюджету постійно зростає”.

Янукович заявив, що створення нового формату переговорів без РФ не дасть результату. Він вважає, що США, Німеччина і Франція зацікавлені в участі Росії у ньому.

“Я з подивом спостерігаю, як офіційний Київ намагається розігрувати дві абсолютно взаємовиключні партії. З одного боку він хвалиться тим, що веде “нахабну” зовнішню політику, тим самим нібито демонструючи світові самостійність української влади, яка не боїться виступати з гострою критикою Німеччини та Франції, яка часом вагається. З іншого боку, запевняє всіх, що і Париж, і Берлін готові надавати усіляку підтримку, незважаючи на цю критику, та заявляють, що Мінський формат уже неактуальний”, – пише президент-втікач.

За його словами, не варто розраховувати на підтримку зовні: “Захід нічого не робитиме на шкоду собі. І в ЄС, і в США достатньо проблем”. А також радить перейти “до абсолютно нової стратегії розвитку країни”.

У своєму тексті Янукович пише, що країна вісім років не знає “правду про події на Майдані”. “Майже 8 років українцям не хочуть сказати правду про події на Майдані, про яку більшість із них знає. Народ сам зміг без “слідчих” та “прокурорів” зрозуміти та визначити, кому була вигідна ця трагедія і до чого вона призвела. Трагедія, яка через бажання наживи “влади Майдану”, призвела країну до втрати територій, війни та краху”, – йдеться у зверненні.

Офіційний аккаунт України в соціальній мережі Twitter вже відреагував на звернення Януковича.

“Чи може хтось, будь ласка, сказати Віктору Януковичу, який досі ховається в Росії, що 13 років в’язниці самі себе не відсидять”, — йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що Слідчий Державного бюро розслідувань за погодженням з прокурором Офісу Генерального прокурора, 5 листопада 2021 року, повідомив про підозру експрезиденту України як очільнику організованої злочинної групи. Про це йдеться на сайті ДБР.

За версією слідства, до складу групи входили колишні високопосадовці МВС, СБУ та Збройних Сил України.

Всі вони підозрюються у вчиненні тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень під час масових акцій протесту, які проходили у центрі Києва з 18 по 20 лютого 2014 року.

Нагадаємо, 15 грудня 1967 року, екс-президента Віктора Януковича вперше засудили за пограбування. 17-річному Януковичу дали три роки обмеження волі.

Михайло Данилевич, який сидів разом із екс-президентом, розповідав журналістам, що у колонії той тримався окремо від інших.

“Янукович не працював у колонії. Замість себе посилав інших”.

У колонії Януковича прозвали Хамом, за словами Данилевича.

“Був запальний. Хтось почне його за душу брати, слово проти нього скаже, він грубо відповість. Скаже коротко головним зекам по секції: “Я його покараю ввечері!” З тим потім розбиралися. Карали просто – додавали до роботи ще дві доби.
Горілку йому привозили в коробках. Йому кожен раз привозили дві пачки грошей, купюрами до 50 рублів. Щомісяця його відвідували друзі”.