Євросоюз докладає всіх дипломатичних зусиль для зупинення російської агресії проти України на двосторонньому та багатосторонньому рівнях, але враховує й ту обставину, що доля врегулювання конфлікту значною мірою залежить від ситуації на полі бою.

Про це у Брюсселі під час брифінгу для преси заявив речник ЄС Пітер Стано.

“Наші зусилля включають також наш заклик до Росії зупинити цю протизаконну агресію. Ми працюємо на багатосторонньому рівні, і суть ситуації, коли рішення можуть прийматися на полі бою, є лише ілюстрацією того, що відбувається просто зараз. Тому що Росія не демонструє жодних ознак серйозного залучення та бажання відповісти на такі міжнародні заклики, зокрема, від ЄС та його країн-членів. Тож, безумовно, важливою є ситуація на полі бою, де Збройні Сили України обороняють свою країну та свій народ. Водночас, відбуваються дуже багато інших подій на політичному та дипломатичному рівнях”, – сказав Стано.

Він нагадав, що Європейський Союз шукає шляхи для зупинення російської агресії проти України відразу за кількома напрямками. Один з них – це продовження фінансової економічної та політичної підтримки України, включаючи допомогу на розвиток спроможностей її Збройних Сил до захисту народу та всієї країни від вбивчих атак російської військової машини.

Ще один напрямок – це активне політичне залучення, яке Євросоюз здійснює спільно із міжнародними партнерами, на двосторонній або багатосторонній основі, в ООН або на рівні індивідуальних двосторонніх контактів, коли лідери ЄС або його країн-членів мають контакти з колегами у третіх країнах. 

Заклики до Росії зупинити агресію проти України та відповідні заходи з переконання Кремля є ще одним напрямком дипломатичних зусиль Євросоюзу.

Окрім того, Євросоюз не відкидає можливості впровадження додаткових санкцій проти Росії, зокрема щодо імпорту нафти з РФ.

Про це повідомив офіційний представник Європейської комісії Ерік Мамер 

“Ми справді працюємо над потенційними санкціями у нафтовому секторі”, – сказав Мамер у вівторок на брифінгу в Брюсселі. Він додав, що не вдаватиметься в подробиці, доки триває опрацювання цих заходів.

Мамер при цьому нагадав, що, оголошуючи декілька тижнів тому п’ятий пакет санкцій у Страсбурзі, глава ЄК Урсула фон дер Ляєн уже тоді повідомила, що плануються нові обмеження щодо нафти.