Верховна Рада вдруге не змогла призначити Юрія Вітренка першим віце-прем’єром та міністром енергетики. «За» проголосували лише 204 народних депутата з 226 необхідних. Фракція «Слуга народу» дала 177 голосів на підтримку Вітренка. Ще 18 – депутатська група «Довіра».
Також за призначення Вітренка проголосувало 9 позафракційних депутатів.
П’ять фракцій Верховної Ради – ОПЗЖ, «Європейська солідарність», «Батьківщина», «За майбутнє», «Голос» – не дали жодного голосу за кандидатуру Вітренка.
Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко під час виступу на погоджувальній раді лідерів депутатських фракцій та комітетів підкреслила, що причиною сьогоднішньої кризи з цінами на газ для населення є корупційні рішення про позбавлення українців дешевого газу власного видобутку, та зокрема звинуватила колишнього виконавчого директора «НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка та нинішнього голову компанії Андрія Коболєва у створенні корупційної моделі.
«У людей просто, нахабно, через корупційну модель, ідеально пропрацьовану, забрали дешевий український газ і підняли ціни на газ і на тепло – вдумайтесь – в 11 разів. Ми ж всі з вами знаємо, що проведений державний аудит за ці роки, і ми знаємо, що НАК “Нафтогаз” вивів з країни 225 млрд. грн. І 75 млрд. грн. недоплатив в бюджет. Де кримінальні справи по 225 млрд. грн. грошей, які людьми були заплачені за тарифи? Де кримінальні справи проти Коболєва, проти Вітренко, проти всіх попередників, які взагалі все це робили? Ніяких кримінальних справ немає, а Коболєв на місці. І вся корупційна машина по встановленню необгрунтованих тарифів продовжує, вже після завершення попередньої влади, працювати в новій владі», – заявила Тимошенко.
Юлія Тимошенко заявила, що ціна 6,99 грн. за 1 куб м. газу для населення, встановлена Кабінетом міністрів України, є необґрунтованою .
«Подивіться будь-ласка бухгалтерію «Нафтогазу». Закачали в газові сховища – народні, державні газові сховища, які не належать ані Коболєву, ані Вітренко, ані уряду, нікому – закачали в травні – 2631 грн. за тисячу кубів, в червні – 2357 грн. за тисячу кубів, серпень – 2918 грн. за тисячу кубів. Нам сказали, що 30 млрд. кубів газу закачано по таким цінам, і що повністю на всю зиму всім вистачить. Звідки ціна 7 тис. грн.? Ви просто продовжуєте корупційні схеми, які робила попередня влада і попередні лідери. Так само виводяться гроші, той же самий Коболєв зберігається на посаді», – зазначила Тимошенко напередодні голосування.
Представник фракції «Європейська солідарність» Володимир Ар’єв та голова фракції «Голос» Ярослав Железняк раніше заявляли, що не підтримають кандидатуру Вітренка. Зокрема, через його неоднозначні висловлювання стосовно можливості купівлі російського газу у незалежних від «Газпрому» постачальників.
«Очевидно, це була пробна заява, очевидно, його хтось попросив, тому що Шмигаль заявив, що ніяких постачань газу напряму з Росії не буде, це значить, він не є самостійною фігурою. А якщо він, а у даному випадку є підозра, що він може бути несамостійною фігурою, то підтримки з боку «ЄС» однозначно не буде», – заявив Володимир Ар’єв.