Колишній голова ВР навів приклад голосувань і назвав дві партії та дві парламентські групи, які підтримують “слуг”.

Наразі актуальним є питання, чи залишиться парламент парламентом, а не хто є головою Верховної Ради. Про це в етері “Велика політика” на “5 каналі” сказав позафракційний народний депутат України та колишній голова парламенту Дмитро Разумков.

“Я дуже сподіваюся, що здорового глузду вистачить усім, і більшості, і іншим політичним силам, які сьогодні до неї також долучилися, для того, щоб залишити парламент нашої держави незалежною гілкою влади. Тому що коли одна вертикаль влади починає жерти іншу, це призводить до катастрофічних наслідків. Ми це бачили і в історії України, і ми це бачили в історії світовій. Це призводить до руйнування держави і до втрати незалежності”, – розповів він.

Політик також заявив, що для того, щоб була коаліція, достатнього фракції “Слуга народу”, оскільки в ній вистачає кількості народних депутатів.

“Але ми виходимо з об’єктивних реалій. Ми можемо подивитися на результати голосування по багатьох випадках за останні декілька місяців. Якщо ми говоримо за останні голосування, в тому числі і за мою відставку, це була “Батьківщина”, “Довіра”, “Слуга народу” і “За майбутнє”. Ось фактично чотири політичні сили, які сьогодні представляють більшість”, – сказав Разумков.

Він додав, що якщо подивитися на інші голосування, то можна побачити підтримку голосування і збоку “За майбутнє”, і збоку “Довіри” достатньо регулярно.

Нагадаємо, Верховна Рада 7 жовтня проголосувала за відкликання Дмитра Разумкова з посади спікера. Ексглава парламенту зарано почав конкурувати із Володимиром Зеленським.

Про це у програмі “Що це було?” з Сергієм Лещенком на 24 каналі заявив ексрадник мера Києва Максим Бахматов. Разумкова поки “не скинули з борту”, але він ще не набрав “швидкість”, щоб спробувати конкурувати.

Бренд Разумкова “зжують”
За словами Бахматова, якщо людина, яка до 2019 року не була публічною, раптом вирішує, що може конкурувати з чинним президентом у боротьбі за президентське крісло, то, ймовірно, вона відчуває у собі ресурс – як медійний, так і матеріальний.

“У мене таке відчуття, що це трошки зарано відбулося. Це був фальстарт й він може призвести до того, що бренд Разумкова зжують інші проєкт”,– заявив ексрадник мера Києва.

Бахматов припустив, що колишній глава парламенту в майбутньому так і не зможе нічого очолити, адже є багато інших лідерів.

На його думку, Разумков не враховує того, що Зеленський ще задовго до президентства активно працював, створюючи власний позитивний образ у різних напрямках.

Як відомо, Разумков ще до відставки почав відверто протистояти своїй команді. А вже після зняття з посади і зовсім не соромиться давати інтерв’ю та ходити по каналах опозиції. Відверту підтримку ексспікеру виявляють і партія Петра Порошенка “Європейська солідарність”, і проросійська партія “ОПЗЖ”. Таке ставлення до Разумкова з їхнього боку вже спонукає до певних висновків.

А тези, які просуває сам ексглава парламенту тільки підтверджують правильність рішення звільнити його з посади. Він дуже швидко забув, з якими цілями і завдяки кому взагалі прийшов до влади.