Президент США Джо Байден не запроваджуватиме санкції проти російського газопроводу “Північний потік-2”. Адміністрація не розглядає такі варіанти під час його президентства.

Про це повідомляє видання Politico.

Видання пише, що адміністрація Байдена не має наміру вводити санкції, як того домагається Конгрес і сенатор-республіканець Тед Круз. Зокрема, Круз затягує затвердження семи американських послів і таким чином намагається домогтися введення заходів проти “Північного потоку-2”.

Politico з посиланням на два джерела зазначає, що Білий дім виходив на зв’язок з сенатором, який підкреслив, що адміністрація Байдена юридично уповноважена вводити санкції. У відповідь на це Білий дім ясно дав зрозуміти, що санкції під час президентства Байдена не будуть запроваджені.

Зазначимо, США ввели санкції проти кількох компаній-учасниць проекту “Північний потік-2”, але не проти компанії-оператора. Вашингтон вважає, що більш радикальні заходи можуть погіршити відносини з Німеччиною.

Раніше, віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичноі інтеграції України Ольга Стефанішина застерегла, що запуск російського газопроводу “Північний потік-2” відкриє “поле для газової битви” у Європі.

Про це Ольга Стефанішина сказала в інтерв’ю Радіо Свобода.

Ольга Стефанішина нагадала про зміст енергетичної стратегії РФ, де російські поклади газу розглядалися як важливий інструмент геополітичного впливу.

“Сьогодні “Північний потік-2″ відкриває поле для газової битви на всій території континентальної Європи. Це означає, що і ціни на газ, і тиск щодо запуску проєкту ПП2, і індивідуальний шантаж кожної країни — це все частина гібридної війни”, – наголосила віцепрем’єрка.

Вона нагадала, що президент України вже ініціював загальноєвропейські дебати на рівні лідерів країн ЄС щодо енергетичної безпеки у Європі.

Ольга Стефанішина зауважила, що сильна переговорна позиція у розмові з Росією щодо газу повинна бути і в України, і у ЄС.

“Росія боїться сили і відповіді на свої агресивні дії… Якщо ЄС буде готовий консолідовано виступити з позицією, то це буде елемент, який змусить Росію зменшити свої апетити, так само, як свого часу РФ відступила від лінії розмежування на Донбасі”, – зазначила віцепрем’єрка.

Вона додала, що бачить таку готовність Євросоюзу і це буде зафіксовано на саміті Україна-ЄС 12 жовтня. “Єдине моє переживання полягає у тому, що гібридні методи Росії набагато швидші, ніж методи, які можуть застосовувати європейські країни. Тому головне – виграти час. Ми достатньо швидко прийшли від ініціювання до досягнення домовленості, яка буде зафіксована на саміті”, – додала Стефанішина.

“Північний потік -2”, який буде перекачувати газ з Росії до Німеччини, раніше заявив, що почав заповнювати один з двох своїх трубопроводів природним газом для випробувань.

Однак для початку поставок газу з РФ проєкту необхідна сертифікація в якості незалежного оператора транспортної системи.

Заявку на цю сертифікацію від компанії Nord Stream 2 Федеральне мережеве агентство отримало 13 вересня. Очікується, що вона буде розглянута протягом 4 місяців.

Потім проєкт рішення передадуть на вивчення Єврокомісії. Її висновок повинен бути готовий після ще двох або чотирьох місяців.