Волонтер Наталі Міщенко 20 липня, з посиланням на батьків, на своїй сторінці в Facebook написала: “З Дніпра забрали дітей АТОшників в оздоровчий табір в Бердянськ … 250 дітей !!! Майже всі діти захворіли якоюсь незрозумілою інфекцією … Лежать з розладом, блювотою”., передає Корупція.Інфо

Популярне: ТЕРМІНОВО! Ботулізм виявили в новому продукті. Дізнайтесь першими, аби вже завтра не опинитись на лікарняному ліжку

Сталося це в бердянському санаторії “Лазурний”. Туди з ініціативи міськради Дніпра приїхали понад 250 дітей, чиї батьки воювали в АТО.

Діти прибули в “Лазурного” 11 липня, за кілька днів виявилися перші хворі – у дітей піднялася температура, почалися блювота і понос.

Загалом захворіло 46 дітей, 22 з них госпіталізовані в інфекційне відділення бердянської дитячої лікарні. Станом на 21 липня одна дитина була у важкому стані, решта – у стані середньої тяжкості, повідомила головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я міськради Дніпра Галина Одинцова.

Чиновниця прибула до Бердянська в складі комісії, яку ініціював Дніпровська мерія.

На що саме хворіють діти, медики досі не знають, говорить пані Одинцова. Попередній діагноз – гастроентерит, але остаточно дізнатися можна буде тільки отримавши результати аналізів, а вони будуть тільки на початку наступного тижня. Тоді і можна буде дізнатися, де є джерело інфекції.

У санаторії стверджують – діти прибули в них уже хворі. На цій версії наполягає заступник директора підприємства (яке є власником “Лазурного”) “Приазовкурорт” Сергій Головін. “Швидше за все це ротавірусна інфекція, яку діти привезли з собою”, – каже Головін.

Однак помилковим вважають це припущення представники Дніпровської мерії. “Діти обов’язково надають довідку про епідеміологічне середу, в їх епідсередовіщі діти здорові. Якщо такої довідки немає, дитину просто не візьмуть в табір”, – пояснює член Дніпровської комісії Галина Одинцова.

Можливою причиною захворювання є антисанітарія, бо “Лазурний» не умов для утримання дітей. Це припускають в запорізькому обласному відділі охорони здоров’я.

Коли стало відомо про захворювання дітей, чиновники перевірили санаторний заклад і дізналися, що він не має власного харчоблоку, а дітей годували в орендованій їдальні. Причому, каже керівник запорізького обласного управління охорони здоров’я Вікторія Клименко, з 17 працівників цієї їдальні тільки троє мають санітарні книжки.

Санаторій “Лазурний” взагалі не мав права приймати дітей на відпочинок, стверджують в Бердянській міськраді.

“Ця установа обстежили п’ять разів і кожного разу складали акти про те, що вони не готові приймати дітей, у них маса порушень, але вони прийняли рішення, не дивлячись на всі існуючі недоліки, прийняти дітей”, – каже член комісії з техногенної безпеки Бердянської міськради Ірина Єгорова.

За фактом захворювання дітей в “Блакитному” правоохоронці порушили кримінальне провадження, повідомила прес-служба прокуратури Запорізької області. Керівникам закладів загрожує три роки позбавлення волі. Їх підозрюють в злочині за статтею

“Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням”.

Поки що жодного відпочиваючого в дитячому санаторії форумі. Коли він запрацює знову, в санаторії не знають.