Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у п’ятницю ввечері анонсував виклик посла Росії до МЗС країни після заяв Владіміра Путіна про радянського диктатор Йосифа Сталіна.

Про це Моравецький написав у Twitter.

Як сказзав президент Росії Владімір Путін заявив, що західні землі Польщі є “подарунком Сталіна” і Польща має бути вдячна СРСР за “відновлення незалежності”.

Його слова пролунали під час наради з постійними членами Радбезу.

Путін у промові згадав повідомлення про те, що нібито обговорюється створення польсько-литовсько-українського з’єднання, побачив у цьому “загрозу окупації Західної України” та заявив, що це “не буде чимось новим”, пригадавши низку подій XX сторіччя.

“Хочу нагадати про те, чим закінчилася для Польщі така агресивна політика. Закінчилася вона трагедією 1939 року, коли Польщу західні союзники покинули на поталу німецькій воєнній машині і вона фактично втратила свою незалежність і суверенітет, які відновила величезною мірою завдяки СРСР. І саме завдяки Радянському Союзу, завдяки позиції Сталіна Польща отримала значні землі на Заході, землі Німеччини. Це саме так, західні території сучасної Польщі – це подарунок Сталіна полякам”, – заявив президент Росії.

Коментуючи слова Путіна про те, що Сталін нібито “подарував” Польщі землі, польський прем’єр наголосив: той “був воєнним злочинцем, винним у смерті сотень тисяч поляків”.

“Історична правда не підлягає сумніву. Посла Російської Федерації буде викликано до Міністерства закордонних справ”, – додав Моравецький.

Крім того, у Польщі відповіли на брехливі заяви президента РФ Владіміра Путіна про те, що литовські та польські військові підрозділи нібито готують для західної України.

Про це у Twitter написав уповноважений уряду Польщі з питань безпеки інформаційного простору Станіслав Жарин.

Зокрема, Жарин назвав російського президента “жалюгідним кремлівським занудою”, який поширює брехню про війну в Україні.

“Жалюгідний кремлівський зануда знову повторює брехню про Польщу і намагається фальсифікувати правду про війну проти України”, – зазначив він.

Жарин додав, що Путін також використовує історичний ревізіонізм для поширення брехливих звинувачень проти Польщі.

Також, у п’ятницю глава російської Служби зовнішньої розвідки Сєргєй Наришкін заявив, що “у польського керівництва посилюється налаштованість на те, щоб запровадити контроль на західних територіях України, шляхом розміщення там своїх військ”, у зв’язку з чим планується “і суттєво збільшити чисельність загальновійськової литовсько-польсько-української бригади”.

На це Путін відповів, що нібито йдеться “про регулярне, збите, оснащене військове з’єднання, яке планується використовувати…для нібито забезпечення безпеки сучасної Західної України, а по суті…для подальшої окупації цих територій”.

Але і це ще не все, голова Комітету Сейму Литви з національної безпеки і оборони Лаурінас Кащюнас заявив, що звинувачення з боку президента РФ Володимира Путіна у тому, що литовські та польські військові підрозділи призначені для подальшої окупації західної України є повним абсурдом

Про це йдеться у повідомленні LRT.

“Повний абсурд – це все, що можна сказати, не вдаючись у глибокий аналіз. Путін у повному розпачі намагається створити ще одного зовнішнього ворога, наратив зовнішнього ворога “, – сказав Кащюнас.

Литовський депутат припустив, що таким чином Путін намагається зіграти на антипольських почуттях, “розбудити в когось цю нотку, але це зовсім не буде ефективним і дієвим”.