Сили оборони України вживають належних заходів для захисту Харкова, нейтралізуючи ракетні пускові установки в районі Бєлгорода. Путін не має наміру захищати це місто, вважаючи його абсолютно «байдужим».
Військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів у щоденному військовому огляді, що Бєлгород опинився під перехресним вогнем, особливо під час обстрілу Харкова 8 січня, коли також лунали вибухи в Бєлгороді.
Світан зауважив, що Путін діє в Бєлгороді в режимі «рязанського цукру», нагадуючи події, коли ФСБ у Рязані підірвала житлові будинки, щоб перекласти відповідальність на чеченців і почати чеченську війну.
«Росіяни просто підставляють Бєлгород і бєлгородців, прикриваючи мирним містом установки С-300, які обстрілюють Харків. Вони розташовані за Бєлгородом, північніше, в районі аеродрому. Росіяни намагались розгорнути там систему ППО, але не ешелоновану, бо це ж не Кримський міст», – зауважив полковник запасу ЗСУ.
Льотчик-інструктор пояснив, що в ході останнього масованого обстрілу України ППО вдалося збити 75% крилатих ракет і 100% Шахедів, що вважається стандартним показником для України. Він також пояснив, чому ППО, за його словами, не вдалося збити жодної балістичної цілі.
«Не все відображається балістичними ракетами. Росіяни можуть розпізнати наші протибалістичні комплекси зворотньою інформацією. Якщо, наприклад, ми відправили балістику в бік Кривого Рогу, і там ми її збили, росіяни можуть зрозуміти, що там з’явився Patriot або SAMP-T», – наголосив військовий експерт.
У Росії також стався вибух на залізниці, де був потяг із цистернами з паливом. Росія – це величезна бензоколонка, і її можна вивести з ладу дуже просто – достатньо покурити не в тому місці. Схоже, що знищення цистерн із паливом – це робота російських сил спротиву.
«Паливо – це кров армії. Без палива армія просто засихає. Так можна знищити російську армію, знищивши все паливо в Росії. Їй просто не буде на чому рухатись. Уявіть собі російського солдата, який буде їхати в атаку на велосипеді, це нонсенс», – підкреслив Світан.
Слід відзначити, що Російська система протиповітряної та протиракетної оборони має обмежений охоплення і не може захопити всю територію Російської Федерації.
Про це повідомив військовий оглядач Денис Попович.
«Затіваючи цю війну, Путін абсолютно не розраховував на те, що ця війна буде випробовувати на міцність системи ППО, розташованих всередині РФ. Ми пам’ятаємо його плани – протягом двох тижнів розв’язати українське питання і загалом посадити маріонетковий уряд та приєднати Україну, скажімо, до триєдиної системи Росія – Україна – Білорусь. А тепер так виходить, що він має замислюватися над тим, як прикривати небо РФ від нальотів загадкових дронів тощо», – сказав він.
За словами військового оглядача, російська система ППО має осередковий характер, тобто прикриває лише певні міста й важливі для РФ об’єкти, серед яких, зокрема, Кримський міст.
«Прикрити всю територію такої країни, як РФ, практично неможливо. Ми зараз відчуваємо проблеми з прикриттям усього повітряного простору України, який у багато разів менший, ніж РФ. Й то ми визнаємо, що це зробити неможливо в масштабах навіть України. А в масштабах РФ це тим більше зробити – за межею фантастики. Тому система ППО має в Росії осередковий характер, хоча окремі зенітно-ракетні комплекси вельми якісні, вони непогано зроблені, вони можуть повністю виконувати свої функції, які на них покладали в плані відбиття насамперед ракетних ударів. З приводу ударів дронів там є сумніви великі, що вони можуть бути ефективні в цьому сенсі, вони розроблялися для відбиття ракетних ударів», – сказав Попович.