Завдяки примиренню Туреччини з Росією, Ердоган зміг провести потужну військову операцію у Сирії.

Про це написав директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос у своєму блозі на "НВ", передає Корупція.Інфо.

"Завдяки примиренню з Росією турецькі літаки могли спокійно літати над Сирією, не боячись помсти за збитий російський бомбардувальник. Це дало можливість завдати удару і оперативно створити безпілотну зону. Тож Путіна обкрутили навколо пальця", – пише Семиволоса.

На його думку, президент Туреччини Раджеп Ердоган зможе здійснити свою давню мрію – створити зону безпеки вздовж кордону з Сирією.

"По-перше, це буде безполітна зона, тобто в цьому разі росіяни не зможуть бомбити укріплення і точку збору Вільної сирійської армії. Це надійний плацдарм, який може бути використаний для наступу на Алеппо. По-друге, Ердоган скористався ситуацією, зокрема і заявою росіян, що на цьому кордоні необхідно дати лад. Це стало приводом", – зазначив директор Центру близькосхідних досліджень.

Він додав, що пряме втручання Туреччини у війну в Сирії "неймовірно плутає російські карти". Адже стратегія Кремля полягала в тому, щоб змусити всі сторони сісти за стіл переговорів і домовлятися на умовах, найвигідніших для Асада. І все було б так, якби не військова операція Туреччини.

Росіяни поки досить стримано реагують на те, що трапилося. Думаю, дії Туреччини застали їх зненацька, і вони поки не можуть оговтатися,
– підкреслив Ігор Семиволос.