верховна рада

Верховна Рада без обговорення, але лише з шостої спроби ухвалила у другому читані антидискримінаційну правку до трудового законодавства. За відповідний закон проголосувало 234 народних депутатів.

Питання у порядок денний запропонував внести спікер Володимир Гройсман. Спікеру довелося навіть оголошувати 15-хвилинну перерву після перших п’яти невдалих спроб проголосувати, пише Українська правда, передає Корупція.Інфо.

Після консультацій з керівниками фракцій Гройсман вчергове оголосив повний текст поправки. «Мова іде про те, що якщо людина у нас працює, ми не маємо права її просто дискримінувати. Я хочу ще раз підкреслити, що основним цінностями будь-якої держави є людина і її права», – сказав спікер.

Як відомо, у вівторок Верховна Рада таки внесла до порядку денного антидискримінаційний законопроект №3442, однак провалила голосування за нього.

Перед тим 5 листопада Верховна Рада провалила розгляд норми Трудового кодексу щодо заборони трудової дискримінації (у тому числі за статевою орієнтацією), яка є обов’язковою умовою для скасування Євросоюзом віз для громадян України. За проголосували лише 117 депутатів.