Нова правляча коаліція в Німеччині підтримуватиме прагнення України вступити до Європейського союзу. А також обіцяє бути партнером демократичних рухів у країні.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на текст коаліційної угоди, який опублікував Spiegel.
“Такі держави, як Україна, Молдова і Грузія, які прагнуть приєднатися до ЄС, повинні мати можливість зблизитися за допомогою послідовних реформ, заснованих на верховенстві закону і ринковій економіці. Ми будемо рішуче і надійно реагувати на демократичні потрясіння і будемо партнером демократичних рухів”, – йдеться в угоді.
У Києві не лише дуже уважно стежили за ходом коаліційних переговорів між партіями соціал-демократів, “зелених” та лібералів, які розпочалися після вересневих парламентських виборів у Німеччині.
Протягом останніх чотирьох тижнів вітчизняна дипломатія надзвичайно активно у форматі 24/7, на всіх рівнях, тісно працювала з Берліном задля закріплення ключових для України національних інтересів у програмі дій нового уряду ФРН.
Варто відзначити, що завдяки як інтенсивній кулуарній роботі з депутатами Бундестагу від згаданих партій, насамперед членами переговорних команд, так і наступальній публічній кампанії, численним закликам до “світлофорної коаліції” у провідних німецьких ЗМІ, вітчизняній дипломатії вдалося домогтися головного – включення до програми дій німецького уряду окремої частини, присвяченої саме Україні!
Це, без зайвого перебільшення, справжня дипломатична перемога Києва.
Нова коаліція взяла на себе забов’язання, “надалі підтримувати Україну з метою відновлення її повної територіальної цілісності та суверенітету”.
Таким чином, Київ зміг добитися незмінності політики Берліна у цьому фундаментально важливому для українців питанні.
Більше того, ми маємо навіть більш жорстку риторику щодо Росії: нова коаліція більше не закликає, а “вимагає (від Москви) негайно припинити спроби дестабілізації проти України, насильство на Сході України та анексію Криму, яка суперечить міжнародному праву. Шлях до мирного вирішення конфлікту на Сході України та зняття санкцій у зв’язку з цим залежить від повного виконання Мінських домовленостей. Ми виступаємо за розв’язання “заморожених” конфліктів у регіоні”.
Так само позитивно оцінюємо і включення до коаліційної угоди чіткого наміру майбутнього уряду Німеччини до “поглиблення енергетичного партнерства з Україною, маючи потужні амбіції у сферах відновлюваних джерел енергії, виробництва “зеленого” водню, енергоефективності і скорочення викидів СО2″.
“Ми продовжимо допомагати Україні у відновленні повної територіальної цілісності і суверенітету. Ми прагнемо до поглиблення енергетичного партнерства з Україною, маючи великі амбіції в галузі відновлюваних джерел енергії, виробництва зеленого водню, енергоефективності та скорочення викидів вуглекислого газу”, – йдеться в угоді.
Цей пасаж відкриває перед Києвом величезні нові шанси на розбудову справді стратегічного діалогу з Берліном в енергетичній галузі протягом наступних чотирьох років каденції нового уряду, а також практичне наближення до членства в ЄС.