В МЗС України заявляють, що позиція Євросоюзу щодо безпеки України одностайна. На неформальній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС була рішуча підтримка нашої держави. Про це інформує “24 канал”.
Позиція Євросоюзу полягає у тому, що безпека України – це безпека усієї Європи. Таку заяву зробив очільник українського відомства Дмитро Кулеба.
Тісна співпраця з партнерами продовжується
Дипломат подякував європейським колегам за підтримку і наголосив на їхній чіткій позиції.
“Позиція Євросоюзу одностайна: безпека України – це безпека всієї Європи. Ми продовжуємо тісно працювати з партнерами, аби запобігти, стримати та знеохотити Росію від подальшої агресії”, – сказав Кулеба.
Варто зазначити, що лідери Європейського союзу підтверджують визнання європейських прагнень України, Грузії та Молдови, як це раніше було зафіксовано у відповідних угодах про асоціацію.
Це випливає із спільної декларації “Відновлення, стійкість та реформи”, ухваленої за підсумками саміту Східного партнерства.
Нагадавши про набуття чинності раніше угод про асоціацію між цими країнами та ЄС, лідери ЄС заявили: “У цьому контексті ми визнаємо європейські устремління та європейський вибір зацікавлених партнерів, як зазначено в угодах про асоціацію”.
Лідери зазначили, що угоди передбачають “прискорення політичної асоціації та економічної інтеграції з Європейським Союзом”.
“Ми вітаємо досягнутий прогрес і закликаємо до повного здійснення цих угод про асоціацію та їх поглиблених та всеосяжних зон вільної торгівлі. Ми нагадуємо, що ефективне виконання угод про асоціацію та їх поглиблених та всеосяжних зон вільної торгівлі, пов’язаних з більш широким процесом зближення нормативів відповідними необхідними реформами, сприяє створенню умов для покращення економічних та торговельних відносин із ЄС, що ведуть до подальшої поступової економічної інтеграції у внутрішній ринок Союзу, як це передбачено угодами про асоціацію”, – йдеться у декларації.
При цьому лідери ЄС запевнили у відданості підтримці зусиль асоційованих партнерів щодо цього.
Крім того, у декларації підтверджується суверенне право кожного партнера вибирати рівень амбіцій та мети, яких він прагне у своїх відносинах з Євросоюзом.
“Ми наголошуємо, що це – конструктивне партнерство, яке не спрямоване ні проти кого, а покликане сприяти миру та процвітанню для всіх сусідніх країн. Східне партнерство залишиться інклюзивним та гнучким, дозволяючи спільно вирішувати спільні регіональні та глобальні проблеми у широкому спектрі областей. У зв’язку з цим ми підкреслюємо нашу особливу мету – розширювати та підтримувати регіональну співпрацю в регіоні Східного партнерства, включаючи зміцнення зв’язків та транспортних сполучень”, – наголошується в документі.
Нагадаємо, що вчора 15 січня президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Словенії Янез Янша підписали Декларацію про підтримку європейської перспективи нашої України.
Словаччина стала сьомою державою, з якою підписано подібний документ. Раніше це зробили Естонія, Латвія, Литва, Польща, Словаччина і Хорватія.
Документ визначає пріоритетні напрями співпраці з Республікою Словенія у межах стратегічного курсу України на набуття повноправного членства у Європейському Союзі.
В рамках поїздки до Брюсселю на саміт Східного партнерства Зеленський провів також зустрічі з новим канцлером Австрії Карлом Нехаммером, прем’єр-міністром Королівства Бельгія Александром Де Кроо та головою уряду Королівства Іспанія Педро Санчесом.
Під час розмови з ними президент попросив також підтримати європейську перспективу України шляхом підписання подібної декларації.
Нагадаємо, що право подати заявку на вступ до Євросоюзу гарантується кожній європейській державі згідно зі статтею 49 Договору про Європейський Союз. Умови вступу є предметом угоди між державами-членами і державою-заявником. Вона має бути ратифікована кожним членом Євросоюзу і державою-заявником.