Шанувальники серіалу «Чудовий вік» знайшли реальні фото наложниць гарему.
Як з'ясувалося, дами мало схожі на героїнь популярного серіалу.
У лютому шанувальники «Пишного століття» попрощалися з турецьким серіалом, який транслювався в Росії більше трьох років з дуже високим рейтингом.
Серця домогосподарок підкорила історія російської дівчини Олександри, яка в 1520 році потрапила в гарем султана Сулеймана. Згодом жінка стала улюбленою дружиною Сулеймана. А потім прийняла іслам, отримавши ім'я Хюррем.
Російського глядача підкупив не тільки закручений сюжет «Пишного століття», наповнений інтригами і несподіваними поворотами подій, але і дуже красиві актриси.
Аніс аль-Долех або "Задушевний Друг Держави"
До речі кажучи, після того як «Чудовий вік» через вагітність покинула виконавиця ролі Хюррем Султан актриса Мер'єм Узерлі, багато домогосподарок перестали дивитися фільм. Оскільки, на їхню думку, актриса Вахід Гердюм, що замінила в серіалі Мер'єм Узерлі, не володіє такою розкішною зовнішністю, як Мер'єм.
Хоча, якщо подивитися портрети справжньої Хюррем Султан, то її теж не можна було назвати красунею. На думку істориків, російська дружина султана Сулеймана відрізнялася швидше розумом і хитрістю, ніж ідеальною зовнішністю.
Тим часом, блогери знайшли цікаві фотографії гарему іранського правителя Насер ад-Дін Шах Каджара, який панував з 1848 по 1896 рік.
А це незрівнянна Ансіодолла (сидить)
Счастливый многоженец.
Ці фотографії цікаві тим, що можна подивитися, як насправді виглядали наложниці гарему.
За словами блогерів, шах любив фотографувати своїх улюблених дружин, тому до нас і дійшли ці унікальні знімки.
Дослідники пишуть, що в гаремі у іранського шаха було близько 100 дружин.
Блогери знайшли фото коханих дружин шаха. Судячи по знімках, ці жінки за сучасними критеріями краси далекі від ідеалу. Та й зовсім не схожі на героїнь серіалу «Чудовий вік», в якому всі наложниці султана Сулеймана, як на підбір, красуні.
Багато блогерів, побачивши реальні фото гарему, жартома помітили, мовляв, якщо так виглядали кохані дружини шаха, то страшно уявити, як виглядали нелюбимі …
Думка фахівця: "У кожного свої уявлення про жіночу красу!"
– Можу сказати одне: на цих фотографіях ми бачимо дружин шаха, – сказав "КП" кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Центру арабських і ісламських досліджень Інституту сходознавства РАН Борис Васильович Долгов. – Це не чоловіки і не гермафродити, як подумали багато хто, побачивши ці фото. Не можна сказати, що подібних мешканців в гаремі не було. Але це були окремі рідкісні випадки, які трималися в секреті, оскільки Коран, як і інші релігії, забороняє подібні речі. А красуні ці жінки чи ні, яка різниця? На смак і колір, як кажуть, товаришів немає. У рослинності на обличчі наложниць гарему також не бачу нічого дивного. Невеликі вусики характерні для східних жінок. Якщо жінки спеціально підмальовували собі вуса, то просто власникові цього гарему подобалися такі дами. В інших гаремах я не чув про таку моду.
А ось зрощені брови сміливо можна назвати елементом моди того часу. Що стосується повноти мешканок гарему, то в 18 і 19 столітті там було дуже багато вгодованих жінок. Більше того, повнота вважалася ознакою краси. Жінок спеціально щільно годували і практично не давали їм рухатися, щоб вони ставали такими ж повними, як дами на цих фотографіях.