Низка українських міст перерахувала вартість холодної води, а незабаром також може подорожчати і гаряча вода. Наприклад, якщо зараз сім'я з трьох осіб у середньому платить за воду близько 150 грн, то після перегляду цін сума в платіжці може вирости приблизно до 170 грн.

Холодна вода подорожчає у Вінниці, Дніпрі, Броварах, Житомирі, Луцьку, Чернівцях, Запоріжжі та ще в цілій низці міст. У середньому тариф виросте на 12,2%. Рішення про підвищення тарифів прийняв НКРЕКП, а нові ціни розрахували підприємства разом із місцевою владою.

В Україні тарифи підвищують за наступною схемою: підприємство затверджує інвестиційну програму з місцевою владою, оцінює свої витрати, обсяги споживання. Рахують оновлені тарифи, обговорюють їх на громадських слуханнях і лише після їдуть до Києва і захищають свої розрахунки в Національній комісії в сферах енергетики і комунальних послуг.

Наприклад, у пропозиції підвищити ціни в Маріуполі місцева влада пояснює: на підвищення тарифів вплинуло зменшення обсягів споживання, подорожчання електроенергії, зростання зарплат і т.д. Після зростання тарифів українці почали економити, це призвело до того, що обороти водоканалів упали. З огляду на те, що постійні витрати – утримання інфраструктури, ремонти, зарплати і т.д. у них не змінюються, чим менше українці витрачають води, тим вона буде дорожчою.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Крім того, уряд пропонує ввести абонплату на всі комунальні послуги. Рахуватимуть за формулою: мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати. Для опалення і гарячої води коефіцієнт – 0,004, для холодної води – 0,0035, а на вивезення сміття – 0,0015. З ростом мінімалки будуть збільшуватися і суми в платіжках. Це дозволить компенсувати подорожчання.

У результаті доведеться оплачувати і використані обсяги води, тепла, і абонентську плату.

Нагадаємо, що раніше  повідомлялося про те, що українців у наступному році чекає різкий стрибок тарифу на електроенергію. У рамках уже прийнятого закону з липня 2019-го формувати ціни буде ринок. Один кВт*год може подорожчати до 1,8 грн (зараз 0,9 грн при використанні до 100 кВт*год на місяць).