Росія хоче здійснити на Донбасі провокацію і звинуватити Україну у використання хімічної зброї.

"Нині ГУР відзначає низку ознак, що вказують на підготовку Росією диверсійно-терористичного акту із застосуванням хімічно небезпечних отруйних речовин … В середині грудня на Донбас прибула група російських фахівців з хімічних, бойових і отруйних речовин.

У складі групи є не тільки військовослужбовці збройних сил Російської Федерації, а й представники спеціальних служб, і зокрема ФСБ Росії", – розповів представник ГУР Міністерства оборони України Вадим Скібіцький на брифінгу в Києві в суботу, 29 грудня.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Скібіцький зазначив, що РФ хоче використовувати наявність на окупованій території Донбасу підприємств з небезпечним виробництвом, зокрема, де зберігаються запаси отруйних речовин. Використанню хімічної зброї можуть сприяти погодні умови, які посилюють стійкість отруйних речовин, зокрема хлору.

За словами представника ГУР, окупаційні війська на Донбасі готуються до дій в умовах хімічного зараження. Для цього з РФ завезли засоби хімзахисту

"При цьому російські спецслужби цинічно розраховують на значну кількість жертв серед мирного населення, що забезпечить відповідний резонанс і увагу міжнародного співтовариства", – наголосив Скібіцький.

Представник ГУР зазначив, що провокацію також будуть використовувати російські пропагандисти, розповсюджуючи неправдиву інформацію про використання українськими силовими структурами хімічної зброї проти жителів Донбасу. За словами Скібіцького, Росія намагається використовувати весь арсенал інформаційно-політичної пропаганди для дискредитації України перед міжнародною спільнотою.

Представник ГУР також нагадав, що аналогічна схема використовувалася Росією перед хімічною атакою в Сирії в районі Алеппо.

Додамо, що Міністр оборони України Степан Полторак наголосив, що Збройні сили України не планують здійснювати наступ на Донбасі найближчим часом, а заяви про начебто можливі хімічні атаки в регіоні є черговою провокацією Російської Федерації.

За його словами, це не перша провокація, яку Росія готує щодо України та про яку заявляє.