Міжнародна спільнота має рішуче реагувати на напад Росії на Україну, який трапився ще у 2014 році.

До цього аналогічна ситуація склалася із Грузією у 2008-му, що свідчить про відродження імперської політики Росії, заявив у інтерв’ю президент Польщі Анджей Дуда.

“У 2008 році Росія напала на Грузію, а у 2014 році напала на Україну. Не можна мовчати. Якщо не буде рішучих дій міжнародної спільноти проти такої агресії, проти порушення міжнародного права, проти війни, то агресія повториться”, – заявив він.

Один за всіх, і всі за одного. Як доказ – присутність армії США та армії інших країн НАТО у нашій країні… Це більше не сфера впливу Росії, бо сьогодні 4,4 тисячі, а зовсім скоро – вже 5,5 тисячі американських солдатів будуть на нашій землі. Триває будівництво системи ПРО у Редзіково, споруджуються інші військові установки. Сильний східний фланг НАТО і безпечна Польща – це факт”, – звернув увагу Анджея Дуда.

Також Анджей Дуда заявив, що Польща знаходиться в абсолютному авангарді держав, які підтримують Україну.

“Ми постійно підтримуємо Україну з 2014 року, йдеться про територіальну цілісність і безпеку. Ми, напевно, перебуваємо в абсолютному авангарді держав, які в справі України говорять голосно, виразно на кожному міжнародному форумі. Ми захищаємо інтереси України в Раді Безпеки ООН, твердо стоїмо поруч з Україною, постійно вимагаємо повернення під контроль України територій, окупованих Росією. Це наша однозначна позиція”, – заявив Дуда.

Так польський президент відповів на слова президента США Дональда Трампа про те, щоЄвропа повинна більше допомагати Україні.

Дуда додав, що Польща співпрацює з Україною економічно, а також підтримує її військово. Як приклад такої підтримки він привів участь українських військових в багатонаціональній Польсько-Литовсько-Українській бригаді.

Президент зазначив, що якщо говорити про енергетичну безпеку України, то Польща, за погодженням з американцями, зараз реалізує велику інвестицію-газопровід, який повинен з’єднати газовий порт в Свіноуйсце з українським кордоном.

“Ми хочемо, щоб з польського газопорту, а я маю надію, що в майбутньому також з норвезького шельфу, через газопровід в Данію і далі Baltic Pipe на наше західне узбережжя, щоб газ, який буде імпортуватися в Польщу, можна було транспортувати в Україну, цим газопроводом, який зараз будується”, – сказав Дуда.