Застосування зброї може викликати галюцинації і нудоту у противника.

Російський військовий флот отримав у своє розпорядження небезпечну нелетальну зброю.

Про це повідомляє британське видання The Times.

Прилад “візуальної оптичної інтерференції” “5P-42 Філін” встановлений на бойові кораблі. Його застосування може викликати галюцинації і нудоту у супротивника.

Установка була розроблена в Санкт-Петербурзі. фахівці інституту людського мозку розробили прилад для засліплення і дезорієнтації противника за допомогою швидких імпульсів високоінтенсивних світлових променів.

“Філін” встановлений на фрегат “Адмірал Касатонов” і “Адмірал Горшков”. В подальшому прилад встановлять ще на два фрегати, які поки ще тільки будують.

Як відзначається, дана установка відноситься до класу нелетальної зброї. Її можуть застосувати вночі або в сутінках на відстані до 2-х кілометрів. Волонтери під час випробувань не змогли вразити судна, на яких був встановлений «Філін».

Видання також зазначає, що дана установка може застосовуватися і на суші, впливаючи на роботу приладів нічного бачення, систем наведення керованих ракет, лазерних далекомірів.

Нагадаємо, командувач Операції Об’єднаних сил Сергій Наєв заявив, що Росія втричі посилила розвідку на Донбасі – ймовірність нападу російських військ почала зростати після листопадового інциденту в Керченській протоці.

Окрім того, росіяни провели два успішних випробування системи PL-19 Nudol протягом минулого року.

За даними джерела, ракета пролетіла 17 хвилин і майже 3000 км перш ніж успішно впала у зону ураження.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За припущеннями американських спеціалістів, Росія планує використовувати ракети проти комунікаційних супутників і апаратів для супутникової фотографії на нижній орбіті Землі.

“Росія розвиває різноманітний набір протисупутникових можливостей, у тому числі ракети наземного базування і зброї спрямованої енергії, і продовжує запускати “експериментальні” супутники, які проводять складні операції на орбіті для розширення протикосмічну можливостей”, – вважають у США.

Окрім того, експерти зазначають, що в ракетному питанні вже давно почалась гонка озброєнь, і у США більше шансів поставити Росію на місце, через новітні технології.