Білий дім заявив, що, зважаючи на провали у досягненні поставлених цілей, Росія вже програла війну в Україні.
Про це заявила речниця Білого дому Джен Псакі на брифінгу у Вашингтоні, цитує Укрінформ
“Важливо зазначити й не випускати з поля зору, як це (свою перемогу – ред.) визначали для себе росіяни. Вони вже програли – за своїм визначенням. Президент Путін не проведе маршу вулицями Києва. Вони не заволодіють територіальною цілісністю й суверенітетом цієї країни. Їм не вдалося розділили НАТО”, – сказала речниця Білого дому.
Псакі пояснила, що в Кремлі планували захопити значну частину території України, у тому числі на півночі, але зробити цього їм не вдалося.
У зв’язку з недосягнутими цілями речниця Білого дому підкреслила, що на нинішньому етапі США докладають зусиль, аби зміцнити позиції України за столом переговорів як шляхом посилення зброєю на полі бою, так і забезпеченням будь-яких потреб української сторони.
Окрім цього, зазначимо, що конгресмен Палати Представників Конгресу від Республіканської партії Адан Кінзінгер вніс на розгляд законопроєкт, який дозволяє президенту США Джозефу Байдену використовувати американські війська для захисту України, якщо президент росії володимир путін ризикне застосувати зброю масового ураження.
Законопроєкт дозволяє застосувати Збройні сили США за наказом президента в тому випадку, якщо росія спробує реалізувати сценарій із застосуванням ядерної, хімічної або біологічної зброї проти України.
«росію потрібно притягнути до відповідальності за будь-які та всі порушення міжнародного права… Як сказав президент США, путіна треба зупинити. Відповідно, Головнокомандувач найбільшої військової сили у світі повинен мати повноваження і засоби, щоб здійснити відповідні кроки» – заявив конгресмен.
Крім цього, США продовжують активно допомогати Українській державі у боротьбі з Путіним. Відтак, майже всі гаубиці, які США пообіцяли до України, вже доставлені за призначенням.
Про це заявив високопоставлений чиновник Міністерства оборони США.
“Я можу вам сказати, що понад 90% з 90 гаубиць, які були обіцяні Україні в останніх двох президентських пакетах допомоги, фактично знаходяться в руках українців”, – сказав чиновник.
Майже 90 000 із 144 000 обіцяних боєприпасів для гаубиць зараз також в Україні, додав чиновник.
Він зазначив, що США не відстежують, куди йде вся артилерія після передачі озброєння українцям.
“Знову ж, куди вони йдуть і як вони використовуються, це залежить від українців. У нас немає нагляду за кожною гарматою і де вона воює”, – сказав чиновник.
28 квітня у Палаті представників Конгресу США проголосували за законопроект про ленд-ліз для України. Законопроєкт підтримали 417 членів Палати, проти виступили десять. Тепер його має підписати президент США Джо Байден. Цей закон дозволяє Вашингтону значно прискорити постачання Україні озброєння, транспорту, продовольства та допомоги із США.
Як пояснив глава Офісу президента Андрій Єрмак, у тексті документа йдеться про надання президенту США розширених повноважень для передачі чи видачі в оренду Україні оборонних засобів. Після ухвалення закону глава Білого дому має протягом 60 днів встановити прискорені процедури.
«Закон про ленд-ліз надає можливість значно прискорити постачання нам озброєння, транспорту, продовольства та допомоги з США. І все це дозволить нам вибити російську армію з наших територій».
Політика ленд-лізу була програмою, в рамках якої США за спрощеною процедурою постачали союзникам озброєння, продовольство, нафту та інші необхідні товари для боротьби з нацистською Німеччиною. Закон про ленд-ліз було ухвалено в березні 1941 року, він діяв до закінчення Другої світової війни (до вересня 1945 року). США надавали таку допомогу Великій Британії та країнам Британської Співдружності, пізніше Вільній Франції (французькому спротиву), Китаю, СРСР та іншим державам-союзникам. Допомога включала військові кораблі, літаки та інше озброєння.