Заява голови Ради національної безпеки та оборони Олександра Турчинова може бути причиною передислокації винищувачів Росії в Крим для оборони.

Про це сказав військовий експерт Олег Старіков інформаційному агентству АСПІ.

"Заява голови РНБО Олександра Турчинова щодо того, що ЗСУ зможуть знищити Керченській міст є не військовою, а політичною, до того ж, політично незріллю та призводить до загострення”, – стверджує Старіков.

За його словами, в Україні до цих слів можуть ставитись як до чергової політичної заяви, в той час як у Росії до таких заяв ставляться досить серйозно і реагують відповідно, тому саме ця заява може бути причиною збільшення військової техніки.

За його словами, подібні маневри Російського керівництва здійснюються в логіці загальної військової доктрини з мілітаризації півострова ще з 2014 року. Збільшення військової присутності відбувається не тільки військово-повітряних сил, а і чорноморського флоту, засобів протиповітряної оборони та інших сил ведення бойових дій.

У той же час, Стариков стверджує, що такі дії можна інтерпретувати не тільки як реакцію на заяви окремих українських чиновників, а і як черговий меседж потенційним військовим опонентам – військовому альянсу НАТО.

Адже  в суботу, 22 грудня на авіабазу “Бельбек” в окупованому Криму Росія переправила більше десяти винищувачів Су-27 і Су-30.

Нагадаємо, Турчинов нещодавно заявив, що Україна працює над посиленням берегової оборони Чорного і Азовсого узбережжя і має намір створити корабельно-катерное угруповання ВМС в Азовському морі.

«З цією метою будуть залучені нові і модернізовані ракетні комплекси. Це дозволить нам не тільки ефективно протидіяти будь-яким десантним операцій, але і знищити будь-який корабель, який несе загрозу нашій країні на відстані 300 кілометрів, навіть якщо він розташований в порту базування. Ми повинні довести всьому світові, що Україна не втратила своїх позицій в Азовському морі, і це море, де діє міжнародне право, і можуть знаходитися як українські, так і іноземні кораблі », – цитує Турчинова його прес-служба.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Секретар РНБО України також заявив, що українські військові кораблі і надалі будуть проходити через Керченську протоку.

«Це для нас принципово. Якщо ми зупинимося і відступимо, то Росія фактично виконає своє завдання по захопленню Азовського моря, пред'явить світу самовизначенні нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму », – зазначив він.