Те, що Росія затримує судна в Азовському морі, які прямують в українські порти, вже стало хоч і неприємною, але звичною справоює

Але, виявляється, акваторію використовують не тільки для цього. По Азовському морю Росія переправляє на Донбас зброю з анексованого Криму.

Про це заявив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко на засіданні Ради безпеки.

«Росія також використовує Азовське море як додатковий канал, щоб забезпечити свої сили на Донбасі зброєю з окупованої території Криму. За нашою інформацією, Росія не відмовилася від ідеї створення Кримського коридору», – зазначив він.

Крім того, якщо Росія все ж таки зважиться на нову ескалацію, існує велика небезпека нападу саме з Азовського моря.

«Загроза морського нападу з Азовського напрямку в разі великомасштабного військового протистояння залишається джерелом дестабілізації безпеки в Донецькій області», – додав Єльченко.

Як уже зазначалося, Україна тимчасово закрила для літаків повітряний коридор над акваторією Чорного моря.

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Повітряний простір над Чорним морем в районі західного узбережжя Криму через проведення ракетних стрільб на початку листопада може бути небезпечним для повітряних суден.

«Небезпечна для цивільної авіації зона польотів встановлена над відкритими водами Чорного моря з «захопленням» повітряного простору, відповідальність за управління яким лежить на російській стороні. Обмеження встановлюються у зв’язку з проведенням Україною в цьому районі ракетних стрільб на період з 1 по 4 листопада. Таким чином, Київ ввів заборону на польоти цивільної авіації в цьому районі на всіх висотах», – йдеться в повідомленні.

Водночас екс-голова комітету з питань розвідки при президентові України Ігор Смешко, заявив, що треба відмовлятись від угоди з РФ про Азовське море підписаної 2003 року. 

«Ми чуємо лише популістські гасла щодо Азовського моря, але чому ми не переходимо до Конвенції ООН про морське право 1982 року? Це нам дасть юридичне прикриття міжнародним договором ратифікованим 155 країнами світу, в тому числі Росією. За цією конвенцією встановлюється 12 і 24 мильна зона, яка дозволяє заходити кораблям, навіть кораблям НАТО», – зазначив Смешко.