Зима може стати найкращим часом для контрнаступу ЗСУ, адже ворог буде максимально ослаблений. Однак під час осінньо-зимовий період бувають різні погодні умови, і вони, звісно, впливають на хід бойових дій.

Про це українському телеканалу розказав військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан. Він пояснив, що, наприклад, зараз погода дощова – дороги розвезло, а ґрунт промок на декілька десятків сантиметрів. За таких умов і колісна, і гусенична техніка сідає, і ніякого фронтального руху бути не може.

За словами Світана, у таку погоду залишається єдиний варіант – це заходити у так звані агломерації, де болота та розмитого ґрунту не так багато. На Донбасі є 2 потужні агломерації – це Донецьк – Макіївка – Ясинувата та Горлівка – Єнакієве. Тобто в принципі українські війська у цей дощовий період можуть виконувати наступальні дії у цих двох районах.

З морозами буде легше
Утім, орієнтовно через місяць ґрунту повинен вже достатньо промерзнути, а це дає значно більше можливостей нашим військовим. Справді взимку рух може бути набагато успішнішим.

Як зауважив військовий експерт, пішла “зеленка”, тобто немає листя, видимість збільшилася в кілька разів, а разом із нею і контрастність на тепло – холод – наші інфрачервоні засоби спостереження чудово бачать розташування ворога. Таким чином окупантів можна спочатку випалювати далекобійною артилерією, а вже потім розпочинати рух.

Крім того, кілька десятків сантиметрів промерзлого ґрунту витримують і колісну, і легку гусеничну техніку. Важких танків, 60-тонних Abrams і Leopard 2, Україна так і не отримала, а от 40-тонні Т-72 добре почуваються на промерзлому ґрунті. І це ті танки, які можуть виконувати наступальні рухи і наступальні дії і в районі Донбасу.

Ми вже дев’ятий рік там воюємо, і чудово знаємо цю зимову погоду, саме в районі Донбасу, – підкреслив Світан.

Він додав, що на Донбасі працювати взимку тією технікою, яка зараз є у ЗСУ, досить непогано. Особливо після останніх “ленд-лізів”, які нам передала російська армія – Ізюмського, Лиманського та Правобережного Херсонського.

Цікаво, що, за словами експерта, такі погодні умови були б сприятливими і для Півдня нашої країни, але питання з цим регіоном, ймовірно, буде розв’язане ще до настання морозів. Там є два цікаві оперативно-тактичні ходи, які приведуть до того, що Південь, скоріш за все, буде звільнений до Нового року.
З наближенням зими погіршення погодних умов ускладнює ведення бойових дій. Через це на деяких напрямках ворог стишує свої атаки.

Про це розповів речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.
Зокрема через холод, а також сніг, дощі та болото ворог не має можливості протягнути техніку, навіть гусеничну. Відтак, він не може атакувати настільки агресивно, як це було, наприклад, на початку осені.

Однак попри це погіршення погодних умов має й негативний бік для ЗСУ. Так, воїнам України доводиться в дуже важких погодних умовах стримувати атаки окупантів.

Тому що є вода в окопах, холодно. Відповідно потрібно постійно дбати про те, щоб не промокнути повністю, зігрітися, – зазначив Сергій Череватий.

За словами речника східного угруповання військ ЗСУ, щоб забезпечити військовослужбовців всім необхідним, зокрема, одягом та гумовим взуттям, логістика працює 24/7.

Дії ворога в складних погодних умовах
Сергій Череватий підкреслив, що Схід України залишається й надалі напрямком головного удару ворога. Зокрема, він продовжує вести штурмові дії на Бахмутському, Авдіївському напрямках.
Для атак окупанти застосовують:

  • усі види артилерії,
  • реактивні системи залпового вогню,
  • авіацію,
  • міномети,
  • танки.

Однак попри це українці тримають оборону та не дають прорватися ворогові вглиб держави.
Тому оборона тримається, ворог головне що не може прорватися, і головне, що він несе величезні втрати при цьому, – підсумував Сергій Череватий.