У понеділок, 12 лютого на Західному цвинтарі Одеси на родичей загиблих в таборі "Вікторія" дівчаток чекала ще одна морально важка процедура. Труни з тілами дітей, яких уже поховали, розкопали і витягнули з могили. Рідні маленьких танцівниць трималися, як могли, хоч і проводили ексгумацію по їх особисте прохання. Таке рішення далося непросто, і все ж рідні наполягли на тому, щоб відправити тіла на повторну експертизу, передає Корупція.Інфо

– Батьки хочуть провести експертизу ДНК, так як сумніваються, що при похованні не відбулося помилки, – зазначила керівник прес-служби Одеської прокуратури Інна Верба. – Щоб експертиза була незалежною, тіла з Одеси відправлять до Харкова.

Популярне: "Почали відтісняти і…": На Банковій перші сутички між поліцією і прихильниками Саакашвілі, дізнайтесь подробиці

Родичі чомусь впевнені, що в одеському бюро судово-медичної експертизи могли переплутати тіла. Першим запідозрив недобре батько 8-річної Соні Мазур. Він згадав, що до того, як відправити доньку на відпочинок до табору, їй видалили два верхніх зуба. У висновку ж, яке видали родині перед похованням, було написано те, що викликало підозри.

– Там було написано про зуби, яких не повинно було бути на верхній щелепі, – розповіла адвокат сімей Тетяна Сягровец.

Крім того, адвокат каже, що попередню експертизу проводили з порушеннями. Нібито дослідження ДНК не торкнулися кінцівок, які виявилися розташовані окремо від тіл. Спочатку батьки через шоковий стан не звернули уваги на такі дрібниці, однак пізніше вирішили у всьому розібратися. Перше прохання про повторну експертизу вони подали майже відразу після поховання. І хоча повторне дослідження обіцяли провести ще до листопада, однак пізніше родичам відмовили слідчі. Після цього одесити звернулися до прокурора, який і розпорядився піти назустріч бажанням батьків.

Підсумки повторної експертизи будуть готові не раніше, ніж через місяць. Крім харківських фахівців, батьки ще відправлять останки закордон. Якщо виявиться, що тіла переплутали, експертам, які проводили первинне дослідження, доведеться відповідати в суді.

У ніч на 16 вересня 2017 року Одесі загорівся корпус в дитячому оздоровчому комплексі "Вікторія". Коли приїхали пожежники, будинок уже валився а в пожежних гідрантах на території табору води не виявилося. В результаті воду довелося брати на сусідній вулиці. При пожежі загинуло троє дівчаток – 12-річна Сніжана Арпентьєва, 8-річна Софія Мазур і 9-річна Настя Кулинич. Всього в таборі відпочивало 40 дітей – всі учасники танцювального колективу "Адель".