В результаті інтенсивних дощів і поривів вітру 22 і 23 червня затопило вісім областей України, в основному на заході. Там піднявся рівень води в річках, затопило будинки, розмило дороги, повалило дерева і частково зруйнувалася дамба.

У пресслужбі Міністерства внутрішніх справ зазначили, що рятувальники відкачали вже близько п’яти тис. кубометрів води. Фото і відео наслідків негоди опублікували користувачі соціальної мережі.

Через дощ постраждали Івано-Франківська, Чернівецька, Кіровоградська, Вінницька, Полтавська, Львівська, Одеська та Рівненська області.

У Карпатах через руйнування, спричинені потужними зливами, загинуло троє людей – 2 жінки та чоловік. Так, у селі Дземброня літня жінка впала у бурхливий потічок і потонула. У Яблуниці в річку злетів автомобіль – водій та пасажирка загинули.

“Тим часом на Прикарпатті та Буковині – біда. Колишній струмок = стихійна річка. Висока вода зносить все, що їй попадається на шляху”, – написала Наталка Макогон на сторінці в Facebook.

Дівчина зазначила, що місцями потік води могли утримати ліси, яких давно немає.

На записі видно, що в результаті зливи на дорогах утворилися справжні річки. Через сильний потік води місцеві жителі не можуть самостійно безпечно пересуватися.

“В Івано-Франківській області вже кілька днів тривають інтенсивні дощі і прогнозуються ще, як мінімум, на два дні. Піднімається рівень води в річках, розливи річок підтоплюють житлові будинки, домогосподарства. У гірській місцевості активізувалися зсувні процеси, які перекривають дороги”, – відзначили в пресслужбі МВС.Нагадаємо, що через повені в Івано-Франківській і Чернівецькій областях оголошено другий рівень безпеки, введені надзвичайні заходи безпеки.