Цього разу "чиновник тижня" вийшов на міжнародний рівень. Справа у  тому, що під прицілом  опинився імовірний закордонний радник при  новому українському Уряді Зураб Адеішвілі.

Передісторія

Країні потрібна донорська кров, вирішив президент Петро Порошенко і почав агітувати за професіоналів «з боку», які мають стати членами Кабміну. 

Ця ідея стала сюрпризом навіть для депутатів партії БПП. Журналісти пишуть, що підбором кадрів займається глава АП Борис Ложкін. Але звучить це дивно, оскільки міністрів годиться підбирати голові уряду.

Але навіть якщо припустити, що міністрів вибирає президент, то чому не шукати їх серед українці?

Де в такому випадку команда президента, яка поділяє його погляди на майбутнє країни? Перед виборами урочисто презентували "Стратегія 2020". Але виходить, що виконувати її нікому.

Сам Арсеній Яценюк в середині листопада визнав, що веде переговори про призначення іноземця віце-прем'єром з питань євроінтеграції. Але тепер мовчить, а депутати "Народного фронту" кажуть, що з ними це питання не обговорювали.

До слова, прихильників ідеї президента можна знайти тільки в його блоці. Решта політичних сил критикують.

Іноземці не можуть працювати в Кабміні, це порушення суверенітету України, – вважає представник "Батьківщини" Сергій Власенко. – Запрошуйте їх в якості консультантів, створюйте групи, які будуть робити мозковий штурм і пропонувати реформи.

 

Загальні відомості

Як стало відомо у ЗМІ на посаду заступника міністра внутрішніх справ претендує колишній міністр юстиції Грузії, який обіймав також посаду генпрокурора цієї країни, Зураб Адеішвілі.

Пропозицію щодо його кандидатури було внесено на засіданні фракції "БПП" президентом Петром Порошенком.

Наразі Кандидатура Адеішвілі ще обговорюється.

Адеішвілі завершив юридичний факультет Тбіліського державного університету імені Івана Джавахішвілі (ТГУ), в 1999 році юридичний факультет Гронінгенского королівського університету.

У 1999-2003 роках був депутатом парламенту Грузії. Після "Революції троянд" в 2003 році посів місце міністра юстиції.

У 2004 році призначений міністром державної безпеки, а потім генеральним прокурором.

Червень 2004 – січень 2008 року – генеральний прокурор Грузії.

Січень – жовтень 2008 року – голова адміністрації президента Грузії.

2008-2012 – міністр юстиції Грузії.

 

Інтерпол

Великою несподіванкою перед так званими "вливанням нової крові№" із Грузії, стала неприємна новина про розшук імовірного заступника глави МВС міжнародною організацією Інтерпол

За інформацією українських ЗМІ, Порошенко має намір запропонувати Адеішвілі на посаду міністра внутрішніх справ України або глави Антикорупційного бюро.

Як виявилося Адеішвілі оголошений в міжнародний розшук Інтерполом за зловживання службовим становищем з наміром отримати особисту вигоду, за фальсифікацію доказів у кримінальній справі про вчинення тяжкого злочину, приниження достоїнств і нелюдське поводження з ув'язненими, залякування, організацію провокації злочину тощо.

Снимок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зураб Адеішвілі був міністром юстиції Грузії, міністром державної безпеки, генеральним прокурором, головою адміністрації президента Грузії.

Мало того, Адеішвілі, одним з найближчих соратників президента Грузії Михайла Саакашвілі і входив в коло політиків, які приймали рішення на вищому державному рівні, який залишив Грузію відразу після парламентських виборів і поразки на них "Єдиного нацруху".

Нещодавно, президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що на місці Адеішвілі не покинув би країну.

Відомо, що свого часу Адеішвілі вів переговори через посередників про те, щоб його не затримали відразу ж після повернення до країни.

При цьому за неуточненими даними, які поширювали в грузинських ЗМІ, Адеішвілі отримав політичний притулок в Угорщині, де працював у міністерстві юстиції.

Так що перехід в уряд нової країни не є для чиновника чимось унікальним, а скоріш необхідним кроком, аби уникнути затримання у власній країні.

Тому можна задуматись хто кому потрібний більше: Україні сумнівний закордонний чиновник або ж навпаки!

 

Питання про іноземців в новому уряді України

Відповідно до українського законодавства, іноземці не можуть працювати в органах виконавчої влади. Тому президент пропонує два варіанти вирішення цієї проблеми: надавати закордонним кандидатам українське громадянство за прискореною процедурою, або приймати окремий закон, що дозволяє "заморським" технократів працювати в Кабміні і Антикорупційному бюро.

Також постає питання про державну таємницю і чи отримують це право іноземні радники.

На сьогодні право іноземних громадян отримувати секретну інформацію регулюється спеціальним постановою, яка діє з часів Віктора Ющенка.

Підприємства подають запит, що конкретній людині потрібен доступ, СБУ оцінює важливість цієї людини для України, його минуле і приймає рішення про терміни і рівні допуску.

Якщо мова піде про міністрів, то варто очікувати, що рівень у них буде найвищий, а терміни – необмежені. І виходить, що відносини будуть будуватися тільки на довірі гостей і господарів.

Однак чи можна довіряти чиновнику з таким сумнівним минулим. Та чи допоможе закордонний радник у корупційній боротьбі українського ряду, в той час, як останнього звинувачують у користуванні службовим становищем заради вигоди та у низці інших злочинів державного рівня.

Не зрозуміло чому такі факти біографії не беруть до уваги при виборі вакантних радників.

Наразі достовірно не відомо, яку і з посад отримає скандальний чиновник, однак вже сьогодні, 2 грудня, Уряд озвучить імена всіх обраних радників на державні посади.

 

новини про Львів

 

Кай Кіт