За даними розвідки, бойовики нарощують кількість розвідувальних груп та інтенсивність їх застосування в районах лінії зіткнення. Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на пресслужбу штабу ООС.

“За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російське окупаційне командування нарощує кількість розвідувальних груп та інтенсивність їх застосування у районах лінії зіткнення”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що найбільша активність зазначених груп спостерігається на Бахмутському, Торецькому, Сєверодонецькому, Попаснянському та Маріупольському напрямках.

“При цьому, з початку цього року противником вживаються заходи з підвищення рівня взаємодії розвідувальних груп зі снайперськими та артилерійськими (мінометними) підрозділами. У такий спосіб окупанти намагаються підвищити ефективність розвідки з пошуку та виявлення потенційних цілей для нанесення втрат особову складу об’єднаних сил”, – повідомили у пресслужбі.

Нагадаємо, заступник секретаря РНБО України Сергій Кривонос, нещодавно зазначив, що якби в липні 2014 року українські війська отримали наказ знищити колони російських окупантів Гіркіна, що тікали зі звільнених Слов’янська і Краматорська, подальшої окупації Росією частини українського Донбасу і шестирічної війни там не було б.

«Якби по колоні був нанесений якісний і професійний вогневий удар і противник зазнав би серйозних втрат, я думаю, що вони б не зупинилися в Донецьку, а мчали б, напевно, до самого Ростова. Чому? Тому що досвід інших країн показує, що з терористами не потрібно вести переговори, терористів потрібно знищувати», — сказав генерал ЗСУ Кривонос.

Сергій Кривонос наголосив, що дані про колону російських окупантів, яка тікає з оточених українськими військами Слов’янська і Краматорська, у Генштабу Збройних сил України на той момент були найсвіжіші від передових підрозділів ЗСУ.

«Групи 8-го полку, які працювали у складі основного угруповання, супроводжували колони і давали координати так само, як і ми надавали координати пересування цієї колони і вимагали вогню. Але вогонь не був відкритий, коли противник почав виходити вже з самого Краматорська.

На відрізку між Краматорськом і Костянтинівкою достатньо місць, де можна абсолютно спокійно, не боячись уразити місцеве населення, знищити ці підрозділи. І авіація, яка вилетіла (а ми направляли авіацію, координували куди і як летіти), не відкрила вогонь. Чому? Поставите запитання тому, хто керував загальною операцією», — сказав нинішній заступник секретаря РНБО.

Сергій Кривонос, який навесні 2014-го особисто командував 47-денною обороною аеродрому Краматорська, нагадав, що із 3 липня 2014 до 21 травня 2015 року начальником Генштабу ЗСУ був генерал Віктор Муженко.

«У мене на той час просто слова закінчилися і я вже просто відкритим текстом розказав йому, що він нас злив і зрадив», — сказав про розмову з Муженком Кривонос.