Румунія очікує на профіцит видобутого газу у 2016 році і готова постачати 1-2 млрд блакитного палива Україні.
Про це заявив президент ПАТ «Укртрансгаз» Ігор Прокопів у інтерв'ю для журналу «Трубопровідний транспорт», передає Корупція.Інфо з посиланням на Укрінформ

«Ми стаємо потроху енергонезалежними. Цікаві перемовини пройшли з Румунією. Вони матимуть профіцит газу, фактично видобутого, у 2016 році – 1-2 млрд кубометрів. І готові постачати його в Україну. Тобто, Україна нарешті стає незалежною у плані диверсифікації поставок газу», – сказав Прокопів.

Він також додав, що нині ведуться перемовини щодо збільшення об'ємів імпорту блакитного палива зі Словаччини та Угорщини, розширення газотранспортних потужностей з республікою Польща.
Відповідаючи на запитання, яким шляхом румунський газ транспортуватиметься до України, начальник прес-служби ПАТ «Укртрансгаз» Максим Білявський зазначив, що «сам коридор є, тільки там потрібно провести румунам деякі вдосконалення». Водночас він не прокоментував, чи згодна румунська сторона проводити модифікацію українсько-румунської ГТС.
Нагадаємо, торік румунська національна газотранспортна компанія Transgaz SA відмовлялася постачати газ в Україну, заявляючи, що технічно не готова.