mitniki_

За повідомленням прес-служби прокуратури Закарпатської області, 8 липня 2015 року працівниками цієї структури, спільно із співробітниками СБУ, затримали начальника та інспектора відділу митного посту «Ужгород» під час одержання чергової суми неправомірної вигоди, яку вони регулярно вимагали та отримували від перевізників, передає Корупція.Інфо з посиланням на День

Під час затримання у митників вилучено, як сказано у повідомленні, «денну виручку поборів», одержану від перевізників за не створення перешкод при перевезенні різних груп товарів у зоні митної діяльності МП «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС. Зокрема, вилучено 14, 4 тис грн, 4 тис 685 дол США, 665 євро, 2800 чеських крон, 100 польських злотих та 500 російських рублів.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Наразі, митників затримано в порядку ст. 208 КПК України, проводяться першочергові слідчі дії та перевіряється причетність до вказаного кримінального правопорушення інших службових осіб вказаного митного посту. За вказане кримінальне правопорушення, (звісно, якщо справа ще дійде до суду), працівникам митниці загрожує до 10 років позбавлення волі.

Експерти, котрі відслідковують регулярні скандали у прикордонно-митному середовищі Закарпаття, вдаються до припущень, що дане затримання має політичний підтекст. Буквально кілька тижнів тому, 18 червня, головного спеціаліста Закарпатської митниці ДФС Романа Крутяка, який є креатурою закарпатського УДАРу, було призначено в.о. начальника Закарпатської митниці ДФС, оскільки її начальник Вадим Симчера (наближений до відомого мукачівського клану) раптово захворів і перебуває на лікарняному. Тож не виключено, що дана не надто «вагома» у фінансовому сенсі акція правоохоронців, відбулася у контексті «кадрової політики», бо зрозуміло, що вилучена прокуратурою та СБУ «денна виручка поборів» не могла бути привласнена виключно двома особами.

Хто ще був «у темі» – мало б з’ясувати слідство. Але з багатолітнього досвіду відомо, що після гучних затримань наступає тривала мовчанка і загал мало коли довідується про те, хто і який строк покарання отримав з того, що було передбачено відповідною статтею КПК при порушенні справи. Три роки тому, з подачі словацьких правоохоронців, на Закарпатті був виявлений надсучасний технологічно укомплектований тунель під державним україно-словацьким кордоном, яким впродовж кількох років здійснювалися регулярні міжнародні вантажні «перевезення» підакцизних товарів, а, можливо, й нелегальних мігрантів, але про результати розслідування та адекватне покарання реальних зловмисників загал так і не довідався…