Колишній прем'єр-міністр, екс-глава СБУ і Міністерсва оборони України Євген Марчук розповів, що в Будапештському меморандумі є слабкі сторони через які інші країни дозволяють Росії проявляти агресію по відношенню до України, передає Корупція.Інфо
Про це політик написав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.
Популярне: "Я думаю, що таке можливе": Ірина Луценко зробила гучну заяву
"Ситуація з цим меморандумом не так проста, як здається на перший погляд. Я відчув це на собі, коли був міністром оборони і Росія в жовтні 2003 року затіяла вкрай небезпечну тузлинської авантюру. Тоді ми були дуже близько до військового зіткнення … Деяку слабкість тексту меморандуму я фізично відчув саме тоді, під час Тузли ", – написав він.
За словами Євгена, Україна не може спиратися на Будапештський меморандум через хитро складеного тексту цього договору.
"Деякі впливові американські коментатори, зокрема, деякі колишні посли США в Україні, тоді напівофіційно, а зараз як політологи звернули і звертають нашу увагу на наступне. По-перше в англомовному оригіналі тексту меморандуму ні в його назві, ні в самому тексті жодного разу не вживається слово "гарантії" – "guarantees". Тим більше, немає словосполучення "дають гарантії" … і в назві і в тексті в основному використовується формула "запевнення" – "assurances" – Memorandum on Security Assurances ", – пояснив Марчук .
За словами Євгена, в документі існує тільки одна стаття, на яку потрібно звернути увагу і використовувати її як аргумент порушення Росією міжнародних угод.
"У цій статті єдиний раз в меморандумі вживається словосполучення" підтверджують своє зобов'язання – reaffirm their obligation ". Це дуже важливий момент, його не хочуть помічати скептики. По-перше підписанти" підтверджують своє зобов'язання "і далі по тексту. І що дуже важливо, що "ніяке їх зброю ніколи не буде використовуватися проти України" … тобто не тільки ядерну, про що говорив [глава МЗС РФ] Сергій Лавров … На мій погляд, це ключова стаття меморандуму. Україна погано використовує її в дискусіях " , – підкреслив він.