Українцям назвали 7 простих способів заощадити на опаленні.

Незважаючи на те, що тарифи на житлово-комунальні послуги стрімко злетіли, українці мають шанс економити на "комуналці" за допомогою семи простих кроків, які не вимагають додаткових витрат.

Про це повідомляє Корупція. Інфо

Зокрема, для того, щоб зменшити рахунки за ЖКП, експерти рекомендують дотримуватися такого алгоритму дій:

1) Зашторювати вікна на ніч. Це дозволить заощадити до 2% тепла.

2) Ущільніть вікна, адже навіть відносно нові металопластикові вікна досить часто пропускають холодне повітря. Цей спосіб заощадить близько 15% тепла.

3) Зачиняйте міжкімнатні двері. Такий спосіб заощаджує до 5% тепла в кімнаті, адже чим менше опалювальна площа, тим швидше вона нагрівається.

4) Радіатори темного кольору можуть заощадити до 8% тепла в квартирі.

5) Радіатори повинні бути відкриті і чисті. Не ставте біля радіаторів меблі, а штори піднімайте або укладайте на підвіконня. Цей спосіб заощадить 5% тепла.

6) Можна власноруч облаштувати тепловий екран за радіатором. Для цього знадобиться світловідбивальна фольга, або спеціальна ізоляція. Таким чином, вам вдасться заощадити до 3% тепла.

7) Також не варто забувати про тепло в під'їзді, який дозволить заощадити ще 8% тепла. Для цього необхідно зачиняти вікна і двері в парадному.

Таким чином, виконання перерахованих вище кроків дозволить зберегти до 46% тепла в будинку.

Як повідомляли раніше, якщо температура гарячої води нижче 50 ° С, а приміщення – нижче 18 ° С, то українці можуть платити за житлово-комунальні послуги менше в зв'язку з тим, що вони не відповідають встановленим нормам.