саакаш

Глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі має намір представити в Раді схему, за якою з "Укрспирту" було вкрадено 120 млрд грн. Про це він заявив сьогодні після прес-конференції в Одесі, яку транслював телеканал "112 Україна", передає Корупція.Інфо.

"Я спочатку запропонував представити цю схему на засіданні уряду про те, як крадеться 120 млрд грн щороку і як вкрали 120 млрд грн під час чинного мандату цього уряду за останній рік. Цю схему ми представили в неділю на громаді антикорупційного форуму в Одесі, але до цього я два тижні пропонував прем'єру Яценюку. Я б міг представити на Кабміні ці схеми і по цифрах розповісти. Коли буде звіт, я паралельно приготую і цей звіт. І я сподіваюся, що в Раді будуть слухання. Якщо Кабмін мене не хоче заслухати, то я представлю це в Раді", – заявив Саакашвілі.

17 грудня 2014 р. Михайло Лабутін був звільнений з посади директора "Укрспирту". Раніше йому було повідомлено про підозру у зловживаннях на 200 млн грн. 19 грудня Лабутін був вивезений з лікарні бійцями батальйону "Айдар". Пізніше на сайті "Укрспирту" з'явилося повідомлення з посиланням на сторінку "Айдара" у Facebook, що нібито батальйон "взяв під захист" підприємство, а його директора вивіз, оскільки виникла загроза його безпеці. В "Айдарі" цю інформацію спростували. 21 січня Лабутіна було оголошено у розшук Інтерполом.

У червні 2015 р. органами слідства були проведені обшуки на 28 підприємствах "Укрспирту". У Мінагрополітики пояснили, що це пов'язано зі справою екс-глави підприємства Михайла Лабутіна. Водночас міністр агрополітики Олексій Павленко висловив сподівання, що дані заходи допоможуть зупинити виробництво контрафактного спирту на підприємствах "Укрспирту".