178116

Служба безпеки України (СБУ) підозрює депутата Верховної Ради у підготовці створення сепаратистської "Бессарабської народної республіки" в Одеській області. Про це на брифінгу сказав голова СБУ Василь Грицак, передає Корупція.Інфо.

"Оперативна інформація, яка була в СБУ, свідчила про те, що планувалося створення до 15 квітня "Бессарабської народної республіки". Тому сили СБУ – близько 300 осіб, які були перекинуті з різних регіонів України в Одеський регіон, вночі одночасно провели кілька десятків обшуків, тим самим попередивши створення "Бессарабської народної республіки", – сказав він.

За словами Грицака, терористи планували підірвати два мости, і дев'ять районів Одеської області повинні були бути відрізані від території України.

Після цього планувалося введення на територію Одеської області російських військ з території Придністров'я.

"За цим усім стоїть діючий народний депутат. Я, коли проходив співбесіду у Верховній Раді перед своїм призначенням, і коли у мене запитали про ці події, я розповів про зачистку Одеського регіону, яка пройшла у три етапи. І я також сказав, що серед вас був присутній народний депутат, якого планувалося зробити "комендантом Бессарабії", і розповів деякі деталі… Після закінчення спілкування з депутатами цей депутат підійшов до мене і почав виправдовуватися, що хтось не так його зрозумів. Я кажу йому: чого ви до мене підійшли? Я ваше прізвище не називав", – сказав Грицак.

В СБУ зазначили, що звинувачення даному депутату будуть офіційно висунуті після того, як буде зібрана достатня доказова база.