Нещодавно стало відомо, що служба безпеки України викрила нанесення мільйонних збитків державному бюджету. Кошти були виділені з Державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію важливих інфраструктурних об’єктів Полтавщини.
За попередньою версією слідства, службові особи однієї з об’єднаних територіальних громад (ОТГ) регіону уклали договір на проведення ремонтно-будівельних робіт спортивного комплексу. Загальна вартість договору становила 37 млн грн, зазначають на офіційному сайті Служби безпеки України.
Так, за результатами виконаних робіт, підрядником було складено відповідні акти, до яких включили обладнання й матеріальні цінності, що фактично не поставляли. Службові особи ОТГ ці акти виконаних робіт прийняли та оплатили в повному обсязі.
Проведена експертиза підтвердила факт завищення вартості вказаних ремонтно-будівельних робіт і встановила, що сума збитків становить більше ніж 2 млн грн.
Очільнику громади повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.
Триває досудове розслідування, вирішується питання щодо оголошення підозр іншим фігурантам кримінального провадження.
Заходи із викриття протиправної діяльності проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури.
Нагадаємо, 5 листопада країну потрясла схожа новина про спробу розікрасти близько 3 млрд грн на будівництві Подільського моста у Києві.
Тоді співробітники СБУ припинили незаконну діяльність групи осіб, які привласнювали кошти, виділені на будівництво Подільського моста у Києві. За попередньою інформацією, ділки замахнулися на розкрадання бюджету у сумі близько 3 млрд грн.
Як вдалося встановити СБУ, «схема» полягала у штучному завищенні вартості робіт на об’єкті, а також у підготовці актів на роботи, які фактично не виконувалися.
Фігуранти цієї оборудки залучили до протиправного механізму ділків, які:
- виготовляли підроблену бухгалтерську документацію;
вели так звану тіньову бухгалтерію; - створювали та підшукували ризикові юридичні особи для їх подальшого використання в протиправній діяльності.
У ході санкціонованих обшуків в підпільному офісі, який використовувався злочинцями, виявлено та вилучено:
- 37 печаток ризикових товариств – прямих контрагентів головного підрядника з будівництва мостового переходу;
- підроблену бухгалтерську документацію та чорнову бухгалтерію, яка підтверджує мільярдні збитки держави;
- комп’ютерну техніку та засоби зв’язку, котрі використовувалися спільниками у зазначеній протиправній діяльності.
Наразі відкрито кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України. Це ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), а також ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Проводяться слідчі дії для оголошення фігурантам про підозру, а також встановлення всіх осіб, причетних до цієї протиправної діяльності.
Заходи із викриття зловмисників проводили співробітники департаменту кібербезпеки СБУ за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва.