Секс на війні – тема делікатна. Про неї не прийнято говорити, наше пострадянське святенництво заважає піднімати цілком життєві проблеми. Зате цю тему успішно експлуатують в російській пропаганді, створюючи з українського військового образ «беспредельщика». Російські медіа не стримують свої сексуальні фантазії, описуючи «звірства карателів» по відношенню до українських жінок, і не соромляться маніпулювати фактами.
marina5
Нам вдалося поспілкуватися і з військовослужбовцями, і з жінками, які надають сексуальні послуги. І виявилося, що зона військових дій – по обидві сторони лінії розмежування – це просто Клондайк для зайнятих в секс-індустрії. Сюди ніхто нікого не жене – жінки з окупованих територій самі рвуться в зону АТО. Тому що попит великий на їхні послуги, і заробітки хороші.

Війна і бідність створюють благодатні умови для проституції. Молоді дівчата з сільських районів і з окупованих територій, де немає ніякої роботи, вимушено звертаються до торгівлі власним тілом. Професії немає, а виживати якось треба. Жінки починають займатися проституцією заради того, щоб прогодувати себе і свою сім'ю, а військові і з одного, і з іншого боку для них – основне джерело доходу. Правда, українських військових люблять все-таки більше. «Вони добрішими, і грошей у них зараз більше», – кажуть ті, хто відправився в зону АТО торгувати собою.

На прифронтовій території навколо цього виду заробітку виникла ціла інфраструктура – публічні будинки, замасковані під сауни і масажні кабінети.
Наш співрозмовник – Михайло, сержант Національної гвардії. Його підрозділ розташований недалеко від Маріуполя. Михайло стверджує, що таксисти, що працюють в прифронтовій зоні, можуть «дістати що завгодно». Для місцевих жителів війна стала і бідою, і … джерелом доходів.

«Я багато разів чув від місцевих, що якби не військові, вони б померли з голоду, – каже Михайло. – Спиртне, продукти, товари першої необхідності, сигарети – все це можна купити у місцевих. Ми купуємо – вони заробляють. А якщо потрібна жінка, то достатньо зателефонувати таксисту ».

vasyl

Розцінки на послуги інтимного характеру різні. Військовослужбовці одного з підрозділів ЗСУ повідомляють, що за звичайний секс вони платять від 200 гривень.

Серед жінок, які змушені заробляти своїм тілом, переважають 20-30-річні жінки, найчастіше матері-одиночки. Вони не тримають в руках зброю, але постійно знаходяться на лінії вогню, ризикують так само, як і військові, і вважають свою місію на фронті не менш важливою, ніж військові операції.

«До війни і подумати не могла, що піду на панель, – розповідає одна з путан, переселенка з окупованого N (жінка просила не називати місто). Зараз вона живе в Маріуполі. – А втрачати вже нічого – краще під мужиком померти, ніж здохнути десь в злиднях в підвалі. Військових люблю, завжди зустрічаю їх словами «Слава Україні!» – Вони посміхаються мені у відповідь і викрикують: «Героям слава!» Я молюся за цілісність України і роблю все можливе, щоб хлопці тут не спилися або не зійшлися з розуму, а цілими повернулися в свої сім'ї », – каже жінка.

Такі, як вона, кружляють біля лінії фронту, продають свої послуги військовим і між собою жартують про найдавнішої професії: мовляв, кожен допомагає армії як може.

До місцевих кабаки в Маріуполі заходять військові, а ввечері туди підкочують «нічні метелики». Красиві і молоді, походжають, сидять біля стійки бару, до них підходять, розглядають і вибирають. Дівчатам по 20-30 років, без роботи, без освіти, з дітьми. Грошей їм відвалюють за раз до 500 гривень. Місцеві конкурентки їх не люблять. Адже багато співмешкають солдатами за тушонку та інші продукти, які потім продають. Солдати багато не дають.

А ще путани шукають клієнтів біля банкоматів – в день отримання зарплати.

Дівчина, з якою автору вдалося поговорити по душам, попросила про анонімність і розповіла свою історію.

noch-imin

Ніна (назвемо її так) приїхала до свого хлопця. Завагітніла, народила. Залишилась одна. Виплати одинокій матері та допомогу на дитину вистачає тільки на те, щоб заплатити за квартиру. Після зустрічі з клієнтом – службовцям Національної гвардії в будинку з'явилися продукти і гроші. Жінка планує заробити стільки грошей, щоб вистачило на квартиру, і виїхати далеко звідси. Мріє зустріти таку людину, який відвезе її подалі від усього цього.


Грошей плутана-переселенці треба чимало. «Квартира в місті обходиться в 2500 гривень. А ще треба бути в формі і добре виглядати. Для цього потрібні гроші і тому в день обслуговую 4-5 чоловік. Багато грошей доводиться витрачати на контрацептиви та інші мед. препарати, тому що «кропу» презервативами користуватися не люблять. Так що все доводиться купувати самим », – каже дівчина.

«Приїжджають вояки сюди чистими і здоровими, а гидоту можуть підчепити вже тут і додому з собою відвозять не тільки спогади про Донбас», – розповідають співрозмовники в рядах ВСУ.

Основною причиною поширення венеричних захворювань в зоні АТО називають стихійно виникла секс-індустрію, до якої залучено жінки, які раніше не займалися проституцією, а тому не мають досвіду, халатно відносяться до свого здоров'я.

Більш того, багато хто з цих жінок мають чоловіків і родичів, які воюють проти України в складі незаконних збройних формувань. Ці жінки ризикують на передовій. Ризикують загинути від кулі сепаратиста. Вони ризикують захворіти. Вони ризикують потрапити під розправу своїх родичів, службовців найманцями в «ДНР / ЛНР».

Ці жінки в зоні АТО залишаються найбільш вразливою групою мирного населення.

Віктор Петрич