Перший президент України, глава української делегації на мінських переговорах Леонід Кравчук розповів, які питання буде курирувати в ТКГ Вітольд Фокін, який сьогодні офіційно увійшов до її складу.

За словами Кравчука, Фокін буде відповідати за комунікацію з громадянським суспільством ОРДЛО, а залучили до переговорів його через досвід та позицію. Кандидатура Фокіна, каже Кравчук, була запропонована главою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

“Але сам Єрмак не може пропонувати без узгодження з президентом. Тому що людей, які працюють в українській делегації ТКГ, затверджує президент указом. Єрмак детально вивчив це питання, запропонував різні варіанти, в результаті Вітольд Павлович затверджений як перший заступник глави делегації”, – зазначив Кравчук.

Також він підкреслив, що основне завдання Фокіна, хоч і не єдине, – стати комунікатором в переговорах інститутів громадянського суспільства, які перебувають на непідконтрольній та підконтрольній території.

“Вітольд Павлович працював з 16 років на Донбасі на шахтах, він особисто знає там багато людей. Він пройшов дуже довгий, дуже непростий шлях від коногона (були тоді коні на шахті) до прем’єр-міністра України. Людина, яка має позицію і досвід, який хоче, щоб Україна була державою, яка будує демократичне цивілізоване життя. Тому саме йому і запропонували почати цей діалог”, – додав Кравчук.