Звільнений з російського полону українських режисер Олег Сенцов, заявив, що українська сторона, погодивши “формулу Штайнмаєра”, не зрадила інтересам держави.

У разі, якщо це трапиться колишній політв’язень обіцяє особисто протестувати під Офісом президента на Банковій.

Про це Олег Сенцов написав у своєму Fаcebook.

“Усі навперебій коментують підписання “формули Штайнмайера”. У Раді Європи мене теж просили висловити свою думку з цього приводу, тому можу тут лише її повторити. Переговори краще за війну. Нічого страшного поки не відбулося. Ніхто інтересів України ще не здав. Якщо це станеться, то я сам потягну покришки під Банковій”, – написав колишній бранець Кремля.

Сенцов, припустив, що Путін разом з європейськими лідерами можуть намагатися змусити президента Зеленського до миру на їхніх умовах.

“Подивимося, що буде далі”, – написав він.

До слова, вчора президент України після зустрічі з главою Білорусі заявив журналістам, що у протестувальників під його офісом своє пояснення «формули Штайнмаєра» і воно відрізняється від реального.

“Я розумію, чому вони це роблять, – у них є своє пояснення “формули Штайнмаєра”, воно відрізняється від реального, що саме мається на увазі. Я вже пояснив, і мені здається, що там все предметно, спокійно, є для кожної людини”, – сказав Зеленський.

Відповідаючи на запитання про те, чи є в нього гарантії з боку РФ, що будуть відведені війська з російсько-українського кордону, Зеленський ухилився від прямої відповіді і додав, що “питання будуть вирішуватися на зустрічі нормандського формату”.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи з урегулювання на Донбасі погодили так звану “формулу Штайнмаєра”, яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією “формули Штайнмаєра”.

Згодом, Володимир Зеленський записав відео, на якому пояснив, чому не бачить загроз у “формулі Штайнмаєра”. І перерахував усі умови, за яких можуть бути проведені виборі на Донбасі. Головна умова – цілковита деокупація територій.