У середу, 16 серпня, родичі важкохворих прийдуть під вікна Кабінету міністрів
Про це в Facebook повідомляє один з організаторів акції Юрій Андреєв, передає Корупція.Інфо.

Поулярне: Невимовний біль… На Львівщині поховали відомого ветерана АТО, який наклав на себе руки. Причина наводить жах

За його словами, українці будуть просити прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана виділити кошти з Спецфонду. «Це останній шанс для порятунку життя. Потім Кабмін піде на 2 тижні у відпустку. Поки чиновники будуть відпочивати, десятки пацієнтів, серед яких є і діти, можуть померти», – пише Андреєв.

Він також додав, що протягом останнього місяця батьки, дружини, чоловіки і просто друзі, просять уряд, Верховну Раду і Міністерство охорони здоров’я врятувати їх рідних. «Зараз близько 60 пацієнтів намагаються вижити всупереч бюрократичної тяганини», – пояснив організатор акції.

Андреєв також пояснює, що державна черга тяжкохворих пацієнтів, які потребують операцій з трансплантації органів або кісткового мозку – це якась «черга смерті» – гарантоване державою фінансування отримати не так вже й легко. За його словами, для цього потрібно оббивати пороги міністерств, писати листи всім чиновникам.

«Виділені ВР 186 мільйонів гривень вже розподілені. І, не дивлячись на обіцянки МОЗ, що «вистачить на всіх», на своєму засіданні 7 серпня чиновники затвердили оплату операцій для 47 важкохворих пацієнтів, а в черзі їх 119 осіб», – підкреслює організатор.

Серед тих, кому сказали чекати, хворі на лейкоз, на лейкемію, анемією.

«Кожен день зволікання операції – це мінус один шанс на успішне лікування. Кабінет Міністрів України може виділити зі свого спецфонду необхідну суму коштів – 250-300 мільйонів», – впевнений Андрєєв.