Кожен третій зайнятий в юридичній сфері отримує «сіру» зарплату. У кожного п'ятого українця з-за підвищення мінімалки до 3, 2 тис. грн в 2017 році змінилася зарплата. Але більше почали платити тільки половині. У 25% оклади, навпаки, зменшилися через перерозподілу зарплат між усіма співробітниками компанії, – повідомляє Корупція Інфо
Тих, кому підвищили тільки офіційну зарплату, а надбавку виплачують у конверті, зараз 19%. Рекрутери з'ясували, що найбільша кількість українців (94%), які отримують офіційну зарплату, зосереджено в державному секторі, — працевлаштування тут дозволяє розраховувати на зростання рівня оплати після підвищення мінімалки. Тільки 6% держслужбовців стверджують, що отримують неофіційну зарплату.
Половина спеціалістів, зайнятих в енергетиці та важкої промисловості, також отримують офіційну зарплату і можуть розраховувати не тільки на її підвищення, але і на захист своїх трудових прав.
Набагато гірше йдуть справи в ІТ-компаніях: кожний третій фахівець отримує «чорну» зарплату, але майже половині співробітників все ж платять по – білому, а в їх трудових книжках є запис про працевлаштування.
Офіційні оклади та у 40% опитаних юристів. Разом з тим кожен третій зайнятий в юридичній сфері отримує «сіру» зарплату, тому податки з його нарахувань не в повному обсязі відраховуються до державного бюджету. 20% співробітників помітили, що взагалі отримують неофіційні виплати, тобто їх діяльність, по суті, є незаконною і не захищеною ні державою, ні роботодавцем.
67% опитаних медиків працевлаштовані офіційно, мають право на оплачувану відпустку та лікарняні. Кожен четвертий медпрацівник отримує «сіру» зарплату. І тільки 6% медиків не оформлені офіційно, з їхньої зарплати не відраховуються податки, а разом з тим не нараховується стаж, що стає важливим під час виходу на пенсію або оформлення соціальних виплат на випадок безробіття.