Реформа правоохоронних органів в Україні остаточно не завершена – нещодавно до закону "Про національну поліцію" внесли суттєві зміни, згідно яких патрульні отримають більше повноважень, передає Корупція.Інфо

Популярне: ТЕРМІНОВО!!! Під Адміністрацією президента ТАКЕ коїться, поліція ледве стримує натиск

Відповідну думку у своєму блозі висловив адвокат Сергій Гула.

Він стверджує, що один із пунктів у законі викликає підозри з юридичної точки зору. Мова йде про так званий "поверхневий обшук", коли поліцейських може перевірити речі без відповідного судового дозволу.

За словами адвоката, патрульний має право зупинити перехожого тільки у тому випадку, якщо у нього є для цього достатньо підстав – наприклад, помітив заборонену річ чи дивну поведінку.

Транспорт можна перевіряти тільки тоді, якщо у машині теоретично знаходиться зловмисник, або небезпечні предмети.

Гула підкреслив, що поверхневий обшук – це тільки візуальний контакт, жодні дотики виключені. Копам дозволено тільки оглянути салон, багажник чи сумку, але не більше. Новий закон зобов'язує українців самостійно показувати патрульним вміст особистих речей чи авто.

Перевіряти особу протилежної статі поліцейським заборонено: наприклад, жінка має повне право поскаржитися, якщо її обшукує чоловік. Без понятих, складання протоколу, забезпечення участі адвоката процедура також вважається незаконною.