Білорусь продовжить купувати нафту в інших країнах, навіть якщо вона буде дорожча за російську, заявив президент країни Олександр Лукашенко 14 лютого, пише державне агентство БелТА. Він також пригрозив почати відбір нафти, яку Росія пускає транзитом через Білорусь.
Згадуючи недавні переговори з російським президентом у Сочі, Лукашенко розповів, що Путін засумнівався в доцільності покупки Білоруссю нафти десь ще, крім Росії. “Навіщо ви будете це робити, якщо вона все одно дорожче російської?” – процитував він Путіна.
На що Лукашенко відповів, що Білорусь продовжить диверсифікувати закупівлі, “щоб щороку 31 грудня не стояти на колінах <…> Так бути не повинно, і так не буде”.
Президент Білорусі також пригрозив забирати нафту, яку Росія пускає транзитом через країну: “Я нікого не шантажував, сказав: якщо з Росії не буде поставлена нафта в потрібних обсягах – міжурядову угоду на 24 млн тонн, в січні вони поставили лише 500 тисяч тонн, півтора мільйона тонн недопостачали, – ми почнемо відбір з транзитної труби “.
Лукашенко підкреслив, що через країну на Захід і для Білорусі прокачується 70 млн тонн нафти, і ніяких проблем ні у кого немає, “ми сумлінно качаємо цю нафту”.
“Пам’ятаєте влітку брудну нафту? До сих пір не розрахувалися за це, хоча у нас вийшло з ладу обладнання в Мозирі, Новополоцьку постраждав і нафтопровід” Дружба “. Тому, якщо не поставлять в лютому, будемо до 2 млн тонн добирати”.
Він зазначив, що російська влада натякає на приєднання Білорусі в обмін на єдині ціни на енергоносії, але переконаний, що ні білоруський, ні російський народи ніколи не захочуть цього: “… Нам кажуть: ми різні країни – натяк на те, що треба , щоб були однією країною. А як можна мати одну країну з Росією?”
Лукашенко переконаний, що “120% білорусів скажуть” ні “.
“Пам’ятайте, що ваш президент ніколи не стане останнім. Після мене – ви вже думайте, що будете робити. Але навіть якщо я буду жити і не буду президентом, я буду боротися за те, щоб наша Білорусь на цьому клаптику землі залишалася суверенною і незалежною . Це не тільки нам – це нашим дітям. Їм ще жити в цій країні “, – додав білоруський президент.
Переговори в Сочі Олександр Лукашенко охарактеризував як “жорстку і відверту розмову”.