Представник президента в парламенті, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко закликала Кабінет Міністрів України відреагувати на випадки отруєння дітей у школах, що почастішали. Про це вона сказала на засіданні Верховної Ради 22 травня, передає Корупція.Інфо.

За словами Луценко, щойно надійшло повідомлення про розпилення невідомої речовини в Харкові.

"Розпилили якусь невідому речовину на лінійці у школі… Я звертаюся до Кабінету Міністрів і прошу розглядати це як звернення всієї Верховної Ради – дуже уважно поставитися до цієї тривожної ситуації. Ми б дуже просили Кабінет Міністрів організувати відомчу групу, міжвідомчу координаційну раду, щоб виробити механізм реагування на такі випадки", – заявила Луценко.

Вона додала, що до шкільних випускних заходів залишилося кілька тижнів.

"Ми не можемо допустити, коли у нас залишилося кілька тижнів до лінійок, до останніх дзвінків, де всі школи України вийдуть на це свято, побачити таку тривожну ситуацію. Звертаюся від усього парламенту до Кабміну, ДСНС, МВС [із проханням] організуватися і виробити механізм, щоб убезпечити Україну від такої ситуації, яка складається, – від хаосу, від паніки, від отруєння", – додала Луценко.

Популярне: "Брудний і смердючий міністр Омелян…": Помилка української телеведучої взірвала Мережу (ВІДЕО)

У Харкові 22 травня було госпіталізовано 15 дітей.

8 травня в Черкасах під час ранкової лінійки з нагоди Дня пам'яті та примирення почали непритомніти учні других–дев'ятих класів, було госпіталізовано більше ніж 50 учнів. Того самого дня на лінійці у школі Новомосковська Дніпропетровської області 22 дитини звернулися до медпункту зі скаргами на нудоту і тимчасове знепритомнення. За обома фактами поліція розпочала досудове розслідування.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак не відкидає, що причиною отруєння дітей у Черкасах могла бути диверсійна діяльність.

21 травня в Миколаєві у школі розпилили невідому речовину, евакуювали приблизно 400 дітей.